Дом и семејство

Први заеднички фотографии: Откако објавија дека се разведуваат уживаат заедно во Дубаи- посреќни од било кога (ФОТО)

Јелена ги помина празниците со своите наследнички...

Веќе извесен период главна тема во медиумите е бракот на поп дивата Јелена Карлеуша и екс-фудбалерот Душко Тошиќ.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

На големо се пишуваше за семејното насилство кое се случи минатата година на Божиќ, па од тогаш партнерите не се видени заедно.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

Јелена неколку пати истакна дека се уште живеат заедно и дека во интерес на нивните две ќерки Атина и Ника се обидуваат заедно да ги носат одлуките кои се најразумни.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

Се пишуваше дека семејната среќа и хармонија ја нарушил таткото и сопруг, Душко Тошиќ кој подолго време се чувствува како дел од семејството. И додека Карлеуша како лавица се бори да си го зачува домот и семејството, се чини дека не и успева.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Сите проблеми меѓу сопружниците, семејните расправии како и написите во весниците имаа големо влијание врз ќерките на Јелена и Душко, а особено влијаеа врз постарата Атина, која целосно се затвори во себе и се повлече од сите социјални мрежи.

Фото принтскрин/Инстаграм

Со оглед на тоа што нејзиното деби на модната писта привлече големо внимание, а таа покажа дека е голем професионалец и некој што дефинитивно ќе се истакне во тој свет, сите беа изненадени од нејзината желба да се затвори во себе а таквата одлука ја поддржаа и нејзините родители.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Се чини дека ваквиот чекор на Атина се покажа како правилен, а паузата од социјалните мрежи заврши неодамна благодарение на Карлеуша.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

На профилот на Јелена се појавија ќерките Атина и Ника. Пејачката се пофали како ужива во празниците со своите наследнички во потоплите краишта.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

За волја на вистината, мајката и ќерките беа фотографирани одзади, но и таму можеше да се заклучи колку и двете наследнички на поп дивата пораснаа за само една година, а многумина коментираа дека сега е вистинско време да се занимаваат со мода со оглед на тоа што нивната мајка има исклучително добар вкус за облека.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Она што на сите им падна во очи е дека на нивните семејни фотографии недостига машка фигура, но за празниците Душко заминал во родниот Зрењанин, каде што го минал времето со својата мајка, сестра и нејзиното семејство.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close