Uncategorized

ПРВА ФОТОГРАФИЈА ОД БЕБЕТО: Ана Севиќ излезе на прошетка со Сена- сите гледаат во еден детал!

Преслатко бебенце...

Пејачката и поранешна сопруга на Дарко Лазиќ, Ана Севиќ неодамна се породи и доби ќерка со својот нов партнер Даниел, која ја нарече Сена.


Фото: Инстаграм

Името Сена е варијанта од името Селена, кое потекнува од грчки јазик и е име на божицата на Месечината.

Севиќ сега повторно ги воодушеви сите свои следбеници на популарната социјална мрежа Инстаграм, објавувајќи фотографија од нејзината ќерка, која ја облече во плишана детска облека во кафеава боја.

Станува збор за популарна облека, која изгледа како мече, па бебето во неа изгледа како мало мече.

Овој модел е многу популарен кај мајките, па затоа Ана го купи брзо за своето бебе, а фотографијата што ја објави ги разнежни и воодушеви нејзините следбеници.


Фото: Инстаграм


Фото: Инстаграм

„Прекрасна си“, „Премногу слатка“, „Сјаеш“ се само некои од комплиментите што ги доби Ана.

Изгледа секси и атрактивно

Иако се породи пред само два месеци со своето второ дете, пејачката Ана Севиќ изгледа како никогаш и да не била бремена.

Пејачката ја роди ќерката Сена во декември минатата година, а помалку од два месеци по породувањето, таа ја покажа својата совршена фигура.


Фото: Инстаграм

Ана пред неколку дена позираше во лифтот и ја објави фотографијата на Insta-story.

Освен што Севиќ се врати на својата тежина по раѓањето на своето второ девојче, многу жени и завидуваат на фигурата и совршеното тело.


Фото: Инстаграм

„Не мислам дека би имала вака затегнато тело дури и да спијам во теретана“, „Колку си убава жена“, „Ти си совршена“, се само некои од коментарите на следбениците на Ана на Инстаграм.
Инаку, Ана од поранешниот сопруг Дарко Лазиќ ја има ќерката Лорена, а неодамна за Информер изјави:


Фото: Инстаграм


Фото: Инстаграм


Фото: Инстаграм


Фото: Инстаграм


Фото: Инстаграм

„Лорена на својата сестричка и го даде името Сена, а Даниел е татко за пример. Тој е грижлив и многу ми помага, така што можам само да му се заблагодарам на Господ за сé изјави пејачката.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close