Дом и семејство

По три децении брак се разведуваат Брена и Боба?! : Пејачката повеќе не можела да трпи, тоа што го направи многу ја потресе- од него бара само едно!

Се грижи за неговот здравје...

Сопругот на Лепа Брена со години се бори со килограмите, а поради дебелината го доведе и своето здравје во опасност, а изгледот на Боба Живојиновиќ особено ја загрижува неговата поубава половина.

фото инстаграм/Лепа Брена

Боба во неколку наврати и ветил на Брена дека ќе се грижи за исхраната, но очигледно се вратил на старите постапки и покрај бројните диети и режими, повторно се здебелил десет килограми бидејќи, според пишувањата на медиумите, се крие од неговата сопруга.

фото инстаграм/Лепа Брена

Минатата недела тој се појави на еден настан, па изгледот на Боба Живојиновиќ изненади многумина, а како што пишува „Стар“ тешко се движи поради дебелината.

фото инстаграм/Лепа Брена

Освен што се бори со килограмите, Боба им се пожалил на пријателите и дека сопругата повеќе не сака никаде да се појавува со него.

фото инстаграм/Лепа Брена

– Таа вечер беше придружуван од неговиот најстар син Филип, кој е единствениот што оди со него по потреба. Се шушка, дека Брена се налутила и му рекла дека ако не ослабне, јавно ќе го критикува! Таа многу се грижи за неговото здравје, а поради килограмите има проблеми и со холестерол, шеќер и масти, што не е добро. Не јаде ништо пред Брена, а потоа тајно јаде се што не треба. Постојано го критикува и се нервира, бидејќи како поранешен спортист треба многу повеќе да се грижи за своето здравје, но не вреди. Таа се плаши за него, тој станува побавен и сè му е некако тешко, а имаат и многу бизниси што ги започнале. Ако не се вразуми, како што и кажа, таа му се закани дека ќе го остави на овие години– открил за „Стар“ извор близок на Живојиновиќ.

фото инстаграм/Лепа Брена

Стравовите на најголемата балканска ѕвезда очигледно се оправдани, а времето ќе покаже дали Боба ќе ги прифати добронамерните совети на блиските и повеќе ќе се грижи за своето здравје.

фото инстаграм/Лепа Брена

Во брак се три децении…

Брена и Боба важат за еден од најхармоничните парови во регионот.

фото инстаграм/Лепа Брена

И три децении подоцна, настаните од таа прослава се прераскажуваат, а тие сцени секогаш носат насмевка на нивните лица и топлина околу нивните срца.

фото инстаграм/Лепа Брена

Брена вели дека за да се задржи еден брак мора да има верба и љубов.

фото инстаграм/Лепа Брена

– За да опстане бракот, важно е да преовладуваат убави моменти, позитивни емоции и напредок. Сите сме имале тешки 30 години во сопствената кариера, подеми и падови, но најважни се вербата во љубовта, поддршката, толеранцијата и желбата за опстанок на семејството – вели Лепа Брена.

фото инстаграм/Лепа Брена

– Брак без љубов кој нема страст, разбирање за двајцата партнери и поддршка, визија за иднината, меѓусебна толеранција не е брак. Ова е основата на секој брак – изјави пејачката.
-Ако жената на Балканот нема повисок праг на толеранција за нашите мажи, тогаш нема опстанок на бракот! Дали се разбравме? – рече таа.

фото инстаграм/Лепа Брена

– На животот, на светската ситуација, на економската, политичката, еколошката ситуација гледам многу рационално, сме имале толку многу подеми и падови што секогаш сум благодарна за се. Да се ​​има заедничко семејство, добра комуникација, здравје и многу други обични ситници кои го сочинуваат животот е одлична работа. Затоа што многу луѓе мислат дека да се биде познат е голема среќа.

фото инстаграм/Лепа Брена

Брена во една прилика зборуваше и за тема неверство и истакна дека Боба е многу интелигентен за да би направил погрешен чекор.

фото инстаграм/Лепа Брена

– Се пакувам од 1981 година и секогаш сакам да се враќам дома, а сигурно не се омажив и родив деца за да се откажам. Кога имаш некој што поминал низ она што требало да го помине во младоста, да не го поминува во старост, нема пакување куфери и откажување. Тука сме да ја издржиме секоја приказна до крај. Затоа што бегаат само луѓе кои не се упорни – рекла Брена и открила што и го спасило бракот пред околу три децении:

фото инстаграм/Лепа Брена

– Секоја работа, па и бракот се одржува со разбирање и толеранција. Можеби луѓето од оваа област треба да одат на контрола на гневот или жените треба да добијат поголема законска заштита, но ние сме во 21 век, а таа заштита всушност не постои. Многу е болна ситуација кога знаете дека жените порано се пораѓале во пченка и дека трудницата често била без заштита. Ако се знае дека жената носи деца на свет, таа мора да има ментална и физичка поддршка. Ако самиот маж не ги знае границите што ќе го уништат бракот, тогаш не треба да се искушува ниту партнерот. Нема прирачник за брак – вели Брена, која кога се омажи за Боба, тој беше на врвот на кариерата и многу посакуван, па жените го опседнуваа. На прашањето дали мисли дека ја изневерил, таа рече:

фото Инстаграм/Лепа Брена

– Боба е премногу интелигентен за да прави погрешни потези. Тенисерите се луѓе кои кога играат тенис го играат не само физички, туку и психички. Сигурно секогаш знаел што прави и какви се последиците. Денешната измама од сек-суален тип е смешна, бидејќи веќе не е интимна, денес се продава како најевтино ѓубре на кое можат да подлегнат само оние кои не поминале многу во животот. За мене тоа е многу поголема измама во смисла на предавство – ментална, духовна, животна. Измама е кога некој ќе ги предаде нашите цели. Предавството е нешто фатално.

фото инстаграм/Лепа Брена

-Тоа е суштината на една врска и еден брак- довербата. А сек-суалноста трае одреден временски период и ако не се негува може да се изгуби. За мене тоа е како жар во пепел во камин што тлее, и ако го оставиш да згасне, ќе згасне. Подоцна е тешко повторно да се запали, како кога повторно ќе ја загреете водата во бојлерот од нула на 40 степени – објаснува Брена која не крие дека мажите секогаш и се додворувале, туку и дека внимателно комуницирала со нив.

фото инстаграм/Лепа Брена

– Додворувањето и флертувањето е сериозно одење на работ на нож со кој знаат да играат само многу интелигентни луѓе, без да бидат погрешно протолкувани од околината. Во моментот кога ќе престанат да ви се додворуваат, тоа значи дека сте го изгубиле шармот. Затоа сите го чуваат прикриено и достоинствено, а прекрасно е да се чува само за себе – истакнува музичката ѕвезда и објаснува дека не е успешна во заведувањето:

фото инстаграм/Лепа Брена

– Не знам како успеав да шармирам толку прекрасен маж каков што имам покрај себе, заврши Брена.

фото инстаграм/Лепа Брена

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close