Новости

ПО СИТЕ ШПЕКУЛАЦИИ СЕ ОГЛАСИ И ТАА: Еве што кажа Марина Туцаковиќ за болеста!

Марина верува дека се ќе биде добро...

Марина Туцаковиќ сè уште не ја надминала болеста, но цврсто се држи на нозе.

Таа е една од најпознатите текстописци на Балканот, и  веќе долго време се бори со опаката болест, но не губи надеж и верува дека на крајот сè ќе заврши добро.

Од февруари 2018 година Марина се бори со раakot на дојка. Иако на почетокот се чинеше дека оваа пречка во животот брзо ќе се отстрани, бидејќи таа беше подложена на брза операција, се покажа дека проблемот е далеку покомплексен отколку што се чинеше, меѓу другото, затоа што Марина ја одложувала предолго одлуката да оди на преглед.

Иако се чинеше дека жената која многумина ја нарекуваат мајка на сцената се опоравува, нејзините последни фотографии, кои покажуваат дека изгубила драстична тежина, ја загрижија јавноста.

Нејзиниот син Милан, со кого таа беше на Златибор објави фотографија од мајка си и ја шокираше јавноста.

Бoлеста на Mарина Туцаковиќ предизвикува страв и неверување кај многу нејзини обожаватели и соработници, читајќи написи во весници. Сепак, сопругот на Марина тврди дека многу од тоа што е напишано не е точно.

– Таа не ум*ра, како што велат, само таков е процесот со тие терапии. Да се ​​чувствува лошо е само очекувана реакција. Ова ќе трае десет дена, па ќе биде подобро – заклучи нејзиниот сопруг, Радуловиќ за „Стар“ и Марина го потврди тоа.

Ќе биде во ред! Уште малку! – напиша Марина.

 

Има цел да го усреќи синот!

Иако се чувствува лошо и измачено, Марина не се откажува. Има една цел, да го усреќи синот кој не би и простил ако се предаде.

-Би сакала да умpaм, но морам да живеам заради синот. Јас и онака со години живеам мачно, тоа неодамна ми го кажа, рекла блиска пријателка на Марина.

-И покрај се таа е толку силна што и се восхитувам, таков борец немам сретнато. Храбро се носи со црната судбина, откако и почина синот Милош. Само таа си знае низ каква болка минува веќе девет години. Одамна би се откажала, да не и беше другиот син, кој и е се на светот. За него живее и се бори, рекла пријателката.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close