Кафе муабет

По разводот ми беше тешко, бев осамена: Кија Коцкар тврди дека нема момче, а сега штотуку сфатила каков проблем има!

Пејачката не може да се заљуби...

Пејачката Кристина Кија Коцкар смета дека причината поради која мажите ја напуштаат е тоа што таа не може да ги изрази своите чувства на вистински начин.

Фото Инстаграм/Кија Коцкар

Таа за Информер признала дека во моментов нема момче и дека се обидела да сфати што е проблемот.

Фото Инстаграм/Кија Коцкар

– Во моментов немам дечко. Се обидов да истражам каде е проблемот и успеав. И пред да станам јавна личност го имав истиот проблем. Сфатив дека и тогаш и сега мажите ми замеруваат што не можам да ги искажам чувствата – рекла Кија и додала:

Фото Инстаграм/Кија Коцкар

– Романтична сум, нежна и се трудам, но навистина не знам што прават другите девојки кога јас не ги искажувам чувствата. Никогаш не било проблем дали сум висока, ниска, успешна, неуспешна, но сеедно. Не се плашам од осаменост, иако по разводот ми беше многу тешко да се навикнам да бидам сама. За мене се е црно или бело, или сум во сериозна врска или сум сама. Сега кога се фаќам себеси како шетам по станот како дух навечер, мислам дека не би можела да имам некој низ дома, додека навистина не се заљубам.

фото инстаграм/Кија Коцкар

Да потсетиме, Кија се разведе од пејачот Слоба Радановиќ во 2018 година, откако тој ја изневеруваше со Луна Џогани во „Задруга 1“.

Фото Инстаграм/Кија Коцкар

Единственото момче кое после тоа и го претстави на јавноста е фудбалерот Милош Чава Димитријевиќ, кој е познат и по врската со водителката Душица Јаковљевиќ.

Фото Инстаграм/Кија Коцкар

Полудела на денот на свадбата на поранешниот сопруг

Кија Коцкар долго време ги негираше емоциите кон поранешниот сопруг, фолкерот Слоба Раданови а сега медиумите пренесуваат дека била во тешка состојба на денот на свадбата на поранешниот кој на денот на вљубените застана пред олтарот го Јелена Ѓуричанин.

ФОТО: Кија Коцкар / Инстаграм

Според извор близок до Коцкар, 14 февруари, денот кога Слоба се оженил, бил еден од најтешките за Кија.

фото инстаграм/Кија Коцкар

Според изворот, Кија на денот на свадбата на Слоба била во алкохолизирана состојба и ги повикала своите другарки, плачела и рекла дека нема да преживее. Некои од нив биле многу исплашени за здравствената состојба на пејачката, па дури размислувале да повикаат брза помош.

Фото Инстаграм/Кија Коцкар

– Се јави Кија, плачеше и плачеше цело време, нејасно рече дека нема да ја преживее свадбата на Слоба, дека не поднесува да има друга жена. На некои им испратила пораки: „Денес се жени“. Пиеше многу и и беше навистина тешко. Таа навистина сакаше да се разведе од Слоба кога тој јавно ја изневери со Луна Џогани во реалното шоу, но очигледно се уште не го преболела и го сака. Таа во јавноста се преправа дека повеќе не ја интересира и нема да зборува за него, а кога ќе остане сама, многу често се случуваат вакви сцени.

фото инстаграм/Кија Коцкар

– Мислам дека последниот пат, на денот на свадбата на Слобода со Јелена, ситуацијата беше многу алармантна и дека сигурно еден од другарките потоа отишла кај Кија да ја смири. Слушнав дека една пријателка сакала да повика брза помош, мислела дека на Кија и е лошо, а всушност била само пијана – наведува изворот.

фото инстаграм/Кија Коцкар

Иако многу новинари и се јавија на Кија на денот на свадбата на Слобода, таа никому не одговараше на повици и пораки.

фото инстаграм/Кија Коцкар

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close