Кафе муабет

По неа лудуваше цела Македонија: ПОГЛЕДНЕТЕ како денес изгледа најпознатата актерка од теленовелите, ќе се изненадите!

Неодамна актерката објави фотографија со која ги фасцинираше фановите...

Габриела Спаниќ е една од најголемите sвезди на теленовелите во светот, а на домашната публика и стана позната кон крајот на 90-тите години кога  пред малите екрани со нетрпение ги чекавме новите епизоди од познатата серија „Злобница“.

 

Фото: Инстаграм/ Габриела Спаниќ
Фото: Инстаграм/ Габриела Спаниќ

Фактот дека оваа актерка има хрватски корени ја направи оваа серија уште побарана во регионот.

Неодамна актерката објави фотографија со која ги фасцинираше фановите.

Фото: Инстаграм/ Габриела Спаниќ
Фото: Инстаграм/ Габриела Спаниќ

 

Фотографирана во корсет додека седи во лежечка положба на столот Габриела, изгледа совршено, додека други мислат дека таа ги премина границите на пристојност и дека е многу близу до вулгарноста.

Фото Инстаграм/Gabriela Spanic

Актерката го прослави својот 47-ми роденден, и посегна кон методи против стареење, па затоа честопати се слушаат критики кон неа во Јужна Америка, каде сè уште е многу популарна. Се повеќе медиумите пишуваат за неа во тој контекст, а неодамна нејзините фанови на Инстаграм ја прашаа што се случило со нејзиното лице а таа откри дека претрпе значителни промени благодарение на естетските процедури.

Фото: Инстаграм/ Габриела Спаниќ
Фото: Инстаграм/ Габриела Спаниќ
Фото: Инстаграм/ Габриела Спаниќ
Фото: Инстаграм/ Габриела Спаниќ
Фото: Инстаграм/ Габриела Спаниќ
Фото: Инстаграм/ Габриела Спаниќ

Инаку Габриела како млада учествувала на Мис на Венецуела.

Фото: Инстаграм/ Габриела Спаниќ
Фото: Инстаграм/ Габриела Спаниќ

Како млада започнала со студии по психологија, но набргу ќе се откаже од факултетот заради глумата и пеењето со што се занимава и денес.

Фото: Инстаграм/ Габриела Спаниќ

Но исто така факт е и дека таа денес изгледа одлично, посебно за нејзини години, што може да се забележи и од фотографиите.

Фото: Инстаграм/ Габриела Спаниќ
Фото: Инстаграм/ Габриела Спаниќ
Фото: Инстаграм/ Габриела Спаниќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close