Кафе муабет

Потроши цело богатство на него: Малиот Зоран Шијан носи само посебна облека- Бојана ги разнежни фановите со оваа фотографија!

Облеката на малиот Шијан предизвика многу коментари...

Бојана Родиќ и Мирко Шијан неодамна станаа родители, и оттогаш не птедат пари кога станува збор за купување на сите потребни работи за нивниот син Зоран.

Фото Инстаграм/Бојана Родиќ
Фото Инстаграм/Бојана Родиќ
Фото Инстаграм/Бојана Родиќ

Тие двајца во неколку наврати ја фотографираа бебешката опрема што ја купија за нивното милениче, а сега Бојана ги покажа двата костуми што му ги купи на Зоран.

Фото Инстаграм/Бојана Родиќ

Облеката на малиот Шијан предизвика многу коментари.

– Се заљубив – напиша Родиќ, а еден од придружниците се пошегува и ги напиша стховите од познатата песна на Нада Топчагиќ „Родио се син, мали господин“.

Фото Инстаграм/Бојана Родиќ
Фото Инстаграм/Бојана Родиќ
Фото Инстаграм/Бојана Родиќ
Фото Инстаграм/Бојана Родиќ

За потсетување, Мирко и Бојана на 9-ти август го добија синот Зоран.

И како што можеше да се очекува, тој ден беше направена голема прослава по повод раѓањето на наследникот кој го доби името по покојниот татко на Мирко, Зоран Шијан.

Фото Инстаграм/Бојана Родиќ

Среќните родители во паузите од родителството споделуваат фотографии од наследникот. Вчера Бојана се пофали дека Мирко е добар татко и тоа го потврди со фотографија од бебето Зоран кое спие мирно во негови прегратки.

Фото Инстаграм/Бојана Родиќ
Фото Инстаграм/Бојана Родиќ

Се разбира, и бабата на Гоца Божиновска редовно изјавува колку е среќна што стана баба.

– Најубавото чувство на светот, сите сме малку изненадени, се навикнуваме, се организираме и делиме обврски. Кога ќе се роди бебе, тоа е сепак најголемата среќа. Не можам да поверувам како животот ги реди коцките – изјави Гоца.

Гоца исто така за медиумите изјави дека Мирко и Бојана прават се заедно околу детето, а оваа фотографија на Инстаграм профилот на Бојана Родиќ е само доказ за тоа.

Фото Инстаграм/Мирко Шијан

Сестрата на Богдана Ражнатовиќ со тоа покажа колку Мирко ужива во улогата на татко и како успеа да го заспие синот на рамо, поради што целиот Инстаграм беше воодушевен.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close