Кафе муабет

Потрошија цело богатство за новиот стан – погледнете во каков луксуз ќе живеат Луна и Марко со својата наследничка!

Тие постојано се во акција, па сега купија стан за да може малата наследничка да има своја соба...

Марко Миjковиќ и Луна Џогани минатиот месец се остварија во улога на родители и ја добија ќерката Миа.

фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани

Сега парот отиде чекор подалеку кога станува збор за проширување на семејството.

Тие постојано се во акција, па сега купија стан за да може малата наследничка да има своја соба.

фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани

Имено, тие на својот Јутјуб канал им се пофалија на своите следбеници дека наскоро ќе се преселат во новиот имот, а потоа го покажаа.

фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани

Станот се наоѓа на Бежанијска Коса и има тераса, што е најважно.

Фото Принтскрин/Јутјуб
Фото Принтскрин/Јутјуб
Фото Принтскрин/Јутјуб
Фото Принтскрин/Јутјуб
Фото Принтскрин/Јутјуб

Погледнете како изгледа станот на Марко и Луна на видеото подолу.

Ќе снимаат реално шоу!

Новопечените родители решиле да го снимаат семејството за нивниот канал на „Јутјуб“, кој има 104.000 претплатници….

фото инстаграм/Луна Џогани
Фото: Принтскрин/ Јутјуб, Скитер тубе
фото инстаграм/Луна Џогани

На 15 јуни Луна Џогани и Марко Милјковиќ го добија своето прво дете ќеркичката Миа. Парот сега реши да прави реално шоу со нивната новородена ќерка.

фото инстаграм/Луна Џогани

– Луна и Марко од каналот Јутјуб, каде обожавателите го следат нивниот приватен живот, заработуваат околу 70.000 евра годишно. Тие уште пред два месеци се договорија да ја снимат својата ќерка и веруваат дека тоа ќе биде вистински хит и дополнително ќе го зголемат нивниот рејтинг. Фановите на тој начин ќе можат да видат како Луна се снаоѓа како мајка, но и дали Марко е вешт во менување на пелени – вели извор близок на парот.

фото принтскрин
фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани

Двојката, која стапи во брак неколку дена пред породувањето на Луна, верува дека нивното ново реално шоу ќе стане хит.

фото инстаграм/Луна Џогани
Фото: Инстаграм/ Луна Џогани

фото инстаграм/Луна Џогани

– Одлучија да снимаат сè! Ќе има емотивни моменти, но и смешни, бидејќи тие само што станаа родители и сигурно ќе им треба малку време да се навикнат. Во некои кадри ќе се најдат и дедо Гаги, баба Анабела, тетка Нина и други членови на големото семејство Џогани, но и Милјковиќ – вели изворот и додава дека мотивот на новопечените родители не е само пари:

Фото: Инстаграм/ Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани

– Покрај тоа што ќе заработи пари, семејството на овој начин ќе сними скапоцени моменти со Миа и ќе има вредни спомени.

фото инстаграм/Луна Џогани
Фото: Инстаграм/ Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани

– Ќе ја снимиме Миа за YouTube. Ние сме јавни личности и нема зошто да го криеме тоа. Некогаш некој ќе ја слика или ќе ја сними, па зошто да не го направиметоа?! Скоро сите големи sвезди снимаат видеа со своите деца и објавуваат фотографии со нив. За Марко и за мене е во ред – вели Луна.

фото принтскрин
фото инстаграм/Луна Џогани

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close