Кафе муабетНега и здравје

Порасна во вистинска убавица: Погледнете како изгледа ќерката на Жељко Јоксимовиќ од првиот брак!

Мина важи за девојка која го негува нејзиниот изглед и зрачи со убавина а со последните фотографии ги воодушеви своите следбеници на Инстаграм.

Мина Јоксимовиќ ќерката на заводникот и миленик на женската публика Жељко Јоксимовиќ порасна во прекрасна девојка која секојдневно добива низа комплименти.

Фото: Инстаграм/ Мина Јоксимовиќ
Фото: Инстаграм/ Мина Јоксимовиќ
Фото: Инстаграм/ Мина Јоксимовиќ

Мина важи за девојка која го негува нејзиниот изглед и зрачи со убавина а со последните фотографии ги воодушеви своите следбеници на Инстаграм.

Фото: Инстаграм/ Мина Јоксимовиќ
Фото: Инстаграм/ Мина Јоксимовиќ

Атрактивната бринета замина на годишен одмор и иако не ја сподели локацијата, објави фотографии кои одземаат здив. Имено, таа беше фотографирана на плажа, во фустан што е по најнова мода, а нејзиниот исончан тен блесна на сонцето.

Фото: Инстаграм/ Мина Јоксимовиќ
Фото: Инстаграм/ Мина Јоксимовиќ
Фото: Инстаграм/ Мина Јоксимовиќ
Фото: Инстаграм/ Мина Јоксимовиќ

Многумина ја забележаа и пофалија нејзината фризура, која доби брановиден изглед од морската сол, а за целокупниот изглед на Мина Јоксимовиќ ќе се зборува со денови.

Патем, Жељо е многу горд на својата наследничка. Вредната и талентирана Мина студира на Музичката академија, а покрај тоа честопати поминува време со својот татко во студиото.

Фото: Инстаграм/ Мина Јоксимовиќ
Фото: Инстаграм/ Мина Јоксимовиќ
Фото: Инстаграм/ Мина Јоксимовиќ

Инаку пред да стапи во брак со Јована Жељко Јоксимовиќ беше оженет со Весна Јоксимовиќ, со која ја има ќерката Мина.

Фото: Инстаграм/ Мина Јоксимовиќ

Тие се венчаа кога тој имаше 23 години, а пејачот побара од Српската православна црква да го поништи бракот пред околу 10-тiна години, за да може да и вети вечна љубов на Јована пред Бога.


Мина од својот татко го наследи талентот за музика, а судејќи според фотографиите што ги објавува на социјалните мрежи, таа ја наследи убавината од нејзината мајка.

Фото Инстаграм /Весна Јоксимовиќ
Фото Инстаграм /Весна Јоксимовиќ

Првата сопруга на Жељко, Весна не сака медумски да се експонира, па Мина ретко објавува нејзини фотографии. Меѓутоа, според неколкуте кои ги објави, може да се забележи дека Мина е пресликана Весна.

Фото Инстаграм /Весна Јоксимовиќ
Фото: Инстаграм/ Весна Јоксимовиќ
Фото: Инстаграм/ Весна Јоксимовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close