Кафе муабет

Пораснаа во вистински убавици: Еве како изгледаат близначките на Јована и Жељко- ги кријат далеку од јавноста

Прославија петти роденден...

Јавноста е запознаена дека Жељко и Јована Јоксимовиќ имаат три деца но парот реши да ги држи подалеку од очите на јавноста, па на нивните профили на социјалните мрежи можат да се видат само неколку фотографии, но нема сомнеж дека девојките растат опкружени со љубов и внимание.

ФотоИнстаграм/ Јована Јоксимовиќ

Кога му го дадоа срцето на синот Коста, радоста беше неизмерна, но со раѓањето на близначките тие станаа комплетно семејство, а љубовта на сопружниците секој ден е се посилна бидејќи семејниот дом е исполнет со детски глас.

фото инстаграм/Јована Јоксимовиќ

Девојките кои неодамна го прославија својот петти роденден внесоа радост, смеа и забава во домот на Јоксимовиќ, а особено го шармираа нивниот постар брат Коста.

фото инстаграм/Јована Јоксимовиќ

Сепак, и покрај славата на родителите како и големиот интерес на медиумите за нивниот приватен живот, Жељко и Јована се цврсти во одлуката да ги поштедат своите деца од будното око на јавноста.

фото инстаграм/Јована Јоксимовиќ

Затоа, не се знае начинот на кој Ана и Срна го прославиле роденденот, но се претпоставува дека како и претходните години нивните родители организирале забава од бајките во дворот на куќата за која сонува секое дете.

Ata Images

Ќерките на Јована и Жељко Јоксимовиќ растат далеку од љубопитните очи, уживаат во своето безгрижно детство и љубовта што безусловно им ја пружаат членовите на семејството, а последен пат во јавност беа видени во април, кога се појавија на педесеттиот роденден на својот татко.

Ata Images

Да потсетиме, љубовта меѓу пејачот Жељко Јоксимовиќ и водителката Јована Јоксимовиќ трае 14 години. Тие важат за најхармоничен пар на јавната сцена. Заедно имаат три деца, а моментално им цветаат рози во деловниот и приватниот живот.

фото инстаграм/Joвана Јоксимовиќ

Искрите меѓу нив се појавија во 2008 година, кога заедно беа домаќини на „Евровизија“ што се одржа во Белград, а иако во 2011 година се пишуваше за нивното раскинување, на крајот љубовта победи и тие денес ја живеат својата бајка.

фото инстаграм/Joвана Јоксимовиќ

Имено, кон крајот на март 2011 година, целата јавност и медиумите беа вознемирени од веста за раскинувањето на Јована и Жељко по три години успешна романса, од никогаш необјаснети причини, ја раскинаа тогашната свршувачка. Две недели откако Жељко ја запроси Јована и таа прво кажа „да“, парот реши да раскине, а водителката даде изјава.

фото инстаграм/Јована Јоксимовиќ

– Како и секоја врска, така и нашата имаше свои подеми и падови, несогласувања и исклучително убави моменти, но најправедно би било да се каже дека нашата љубов на крајот некако сама згасна. Двајцата се договоривме, разговаравме и донесовме одлука како зрели луѓе кои го делеа животот три години, тогаш беше одлучна Јована.

фото Инстаграм/Јована Јоксимовиќ

За среќа, помирувањето дојде прилично брзо. По само две недели, она што се сметаше за „изгасната љубов“ се покажа како пламен кој сепак ги издржува предизвиците. Парот најавил ненадејно помирување, а потоа се пишувало дека помирувањето се случило во Тиват, каде Жељко тогаш имал настап, а Јована итно отишла со приватен лет да го посети.

Фото Стори.рс

Целата приказна за раскинувањето денес е далеку зад нив и оттогаш тие никогаш не се разделиле.
Шармантната водителка го роди синот Коста во април 2014 година, а во октомври 2017 година ги роди близнаците Ана и Срна.

фото инстаграм/Јована Јоксимовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close