Новости

ПОРАДИ АНЃЕЛКА ПРПИЌ ПЛАЧАТ МНОГУМИНА: Актерката проговори и ги шокираше сите!

Актерката го открива сценариото на новиот филм за кој вели дека ветува многу

– Секогаш прво ме привлекува текстот односно приказната на проектот што го работам. Веднаш штом ќе прочитате, знаете со што ќе се занимавате. Без здив останав од сценариото на Поповиќ, што навистина ме возбуди како читател, а особено како актер. Веднаш помислив дека е премногу за мене, дека не бев спремна на тоа. Но, она што ме предомисли да се за заљубам во овој проект е дуото – режисерот и продуцентот. Тоа се две срца, Дарко Николиќ и Марко Станковиќ, момци за кои многу ќе се слуша во иднина.

 

Вербата на Дарко и ентузијазмот на Марко, спакувани во дуо од „Мапет“, дефинитивно ме врзаа за „Единствениот излез“ – вели  познатата актерка Анѓелка која во моментот работи на нов проект.

Анѓелка  има тешка задача, да ја игра улогата на Ана Колар, чиј сопруг, познат белградски адвокат (Јанко Поповиќ Волариќ), трагично почина во пожар.

 

Шест години по несреќата, Ана добива информација што доведува во прашање сè што мислеше дека знае за трагедијата, но и за своето семејство.

 

 

Во исто време, ненадејната смрт на најдобриот пријател на неговата ќерка го вовлекува инспекторот Дејан Штрбац (Љубомир Бандовиќ) во ланец злосторства, што започна со исчезнување на еден млад адвокат пред шест години.

Двајцата херои започнуваат заедничка потрага по вистината што ги соочува со мрежа на лаги, уцени, убиства, но и мрачни тајни од сопственото минато.

Прпиќ снимањето во Сплит и Повлен ги издвои како моменти кои и оставиле најголем впечаток.

 

– Имавме чест да снимаме во куќата на големиот Мештровиќ. Тие денови имав голем проблем да ги остварам сите свои деловни обврски. Како што убаво кажува животот, за време на снимањето имав закажани настапи во Виена и Салцбург, а после тоа и во Америка и Канада … Се сеќавам дека едвај успеав да стигнам до Сплит од Канада со брзи трансфери на крајот. И тоа една вечер пред целиот тим, па имав време да уживам во прекрасните специјалитети. Инаку, има многу анегдоти од снимањето на ова место. Ќе го паметам целото снимање но би го издвоила моментот кога Драганчето кој играше улога на обезбедување во филмот, која и онака е негова професија пушти солза. Тој ми рече: „Мацо, кога мене ме расплакавте, замислете само што ќе се случи во киносалите“.

 

Анѓелка посочува дека најмногу се плашела од сцената со Андрија Бошковиќ, кој го игра нејзиниот син во филмот.

– Врската помеѓу Ана Колар и нејзиниот син Лука е нешто што ми е туѓо, непознато. Тешко ми беше да разберам зошто тие имаат толку далечна, на прв поглед студена врска, кога таа како мајка останува недоречена. Андрија многу ми помогна во тие сцени. Дојде целосно подготвен, концентриран, ништо не беше тешко или досадно за него. Ма, мал генијалец, на мајка му – вели низ смеа актерката за Еспресо.рс.

 

Актерката минува низ тежок период

 

Уште летово медиумите на големо во медиумите се пишуваше за разводот на познатата глумица Анѓелка Прпиќ, која на јавноста и е позната по шоуто  „Андрија и Анџелка“ .

 

Наводно нејзиниот сопруг, Дарија, ја изневерувал со Ава Карабатиќ, но се до сега ваквата вест не беше потврдена од ниту еден од партнерите.

Но се чини дека гласините се вистинити а парот ставил крај на бракот, што се потврди и со последната изјава на актерката Анѓелка.

 

Се чини дека популарната актерка реши целиот тој период да го мине во тишина, за да има време да го преболи сопругот и да продолжи понатаму, без непотребни прашања. За да не размислува премногу за односот со нејзиниот сопруг Прпиќ, почна да работи повеќе од кога било.

Покрај работата на филмот „Единствениот излез“, што е нешто сосема ново во нејзината кариера, секој ден со нејзиниот колега Милан Калиниќ, таа е домаќин на популарната емисија „Држете го Божо!“ На телевизијата „К1“.

 

– За прв пат имам желба да купам, срам ми е да кажам, но тоа е пекач за леб. Толку е мал и немаш што да месиш и мелеш внатре, да чекаш да нарасне… и секако секогаш се лепи на прстите, а јас никогаш не го симнувам прстенот, епа сега фала Богу сум разведена, така да немам прстен, па можам слободно да месам – рече Анѓелка за време на шоуто.

 

 

Анѓелка и Дарио Прпиќ, досега не се огласија по повод разводот.

 

 

 

 

 

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close