MAMA

ПОЛНАТА МЕСЕЧИНА ВО ОВЕН НОСИ ХAОС, МНОГУ ТАЈНИ ЌЕ ИЗЛЕЗАТ НА ВИДЕЛИНА!Започнуваат Големи промени се случуваат во ЖИВОТОТ

Полната месечина носи некаков хаотичен период

Дојде време да решите некои ситуации што ве мачат подолго време или да започнете да реализирате планови што одамна сте сакале да ги постигнете.

Оваа полна Месечина во знакот Овен ќе го осветли вашиот пат на 1 октомври и ќе ви покаже во која насока треба да одите. Пред вас се нови искуства и промени што треба да ги пречекате со раширени раце.

Можно е да паднат некои маски, а некои тајни да излезат на виделина. Многу луѓе ќе треба да се ослободат од минатото и да свртат нова страница и да започнат нов животен пат.

Полната месечина носи некаков хаоtичен период, но сите ќе излеземе од неа посилни и помудри. Тоа ќе има особено поволно влијание врз Близнаците и Лавот.

Еве како тоа ќе влијае на другите знаци:

Овен

Полна Месечина ви носи енергија што можете да ја искористите за да ги надминете сите пречки што ви стоеја на патот до целта. Ако се потрудите и бидете внимателни, ќе постигнете голем успех на полето на кариерата. Вашата храброст, брзање и бестрашност сега треба да се заменат со претпазливост.

Бик

Потребно е да се посветите време на себе во следниот период и добро размислете во која насока сакате да продолжите. Бидете отворени со вашиот партнер ако не сакате да си го комплицирате животот. Што се однесува до работата, не се исклучува дополнителна претпазливост. Бидете внимателни кому верувате.

Близнаци

Прикила за заработка на поголема сума пари е одлична. Ќе направите се што е на работа, а доколку сте слободни, можно е да запознаете личност која ќе ве заинтригира.

Рак

Кариерата е нагорна траекторија. Време е да се покажете во најдобро светло и може да добиете ненадејна можност кога станува збор за работата и кариерата. Почнувате да верувате во вашите способности. Можно е некој од блиската околина да го покаже своето вистинско лице и да ве разочара.

Лав

Иако претходниот период беше малку полош, од 1 октомври сè е на подобро. Ќе имате голем оптимизам и сè ќе оди по ваш пат. Посветете се повеќе на семејството и партнерот.

Девица

Време е да ги расчистите сите работи што ве оптоваруваат и создаваат притисок врз вас. Бидете внимателни со трошењето пари, постои можност за позајмување. Сè е стабилно во емотивната врска, но вашите пријатели ќе ви создадат главоболка.

Вага

Љубовта и кариера е под влијание на оваа полна месечина, така што треба да балансирате, така што сè е во најдобар ред. Потребни се компромиси, разбирање и поддршка од партнерот за да се избегнат конфликти. Посветете се повеќе.

Шкорпија

Сега е важно да се посветите на здравјето. Ако сте без работа, големи се шансите да наидете на интересна понуда. Исто така, постои можност да се сретнете со сродна душа.

Стрелец

Запознавањето со една личност ќе ви остави силен впечаток. Ако сте зафатени, добро размислете дали вреди да се напушти мирното гнездо поради тоа. Имате голема поддршка од пријателите и семејството, така што сите ситуации ќе ви бидат полесни во наредниот период.

Јарец

Оваа полна месечина е за вас во семејството, прибежиштето и мирот. Некои припадници на овој знак би можеле да формираат заедница со партнер или да стапат во брак.

Водолија

Треба да обрнете малку повеќе внимание на комуникацијата со околината. Би било добро да контактирате со луѓе кои ви се драги, а не сте чуле долго време. Исто така е вистинско време да расчистите некои работи од минатото и да продолжите понатаму со мирни срца. Посветете се повеќе.

Риба

Оваа полна Месечина ви носи решителност и поддршка на ѕвездите и ви ја дава можноста да ја победите конкуренцијата. Многу Риби се смеат на финансискиот напредок. Многу стравови можат да излезат на површина.

Одата на полната месечина се користеле уште од античко време, бидејќи постои верување дека енергијата на Месечината е чиста.

Пред многу векови, нашите предци танцуваа под Месечината за време на церемонии, без оглед на временските услови. Бидејќи Месечината влијае на бранот, се верува дека има силно влијание врз нашата емоционална и духовна душа.

Нашето тело е претежно составено од вода, па затоа е интересна теорија дека Месечината игра улога во нашите емотивни состојби.

Денес многу познати личности пијат и користат вода од полна месечина, а меѓу нив е и Викторија Бекам, која некогаш објави фотографија од овој пијалок на Инстаграм со различни совети за детоксикација.

Зошто водата полна месечина е добра?

Постои верба дека Месечината е женствена и ни помага да ги поврземе нашата креативност, време и просветлување. Месечината претставува внатрешна постојана промена во самите нас. Затоа, неговата енергија треба да се користи за секогаш да се одрази на животот.

Исто така, нè повикува да бараме светлина. Додека полната месечина делува како огледало на сонцето, новата месечина е симбол за тоа како темнината не трае вечно. Енергијата од Месечината нè фокусира во потсвесниот ум, давајќи ни нови сознанија.

Како да направите вода од полна месечина?Потребна ви е тегла со капак и филтрирана вода

Наполнете ја теглата со филтрирана вода кога Месечината е полна. Теглата ги претставува нашите тела како сад за нашата духовност. Исто така, го мери нашиот капацитет за љубов, прифаќање и вистина во нашите животи.

Изберете ги билкитеОпкружете ја теглата со билки и скапоцени камења – тоа му помага на енергијата на Месечината да се фокусира на одреден аспект на вашите желби. Ако ви треба ,љубов, тогаш треба да поставите рози околу теглата. Рузмаринот и сафирот помагаат во промовирање на мудроста, додека камилицата дава радост.

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close