Кафе муабет

Познат датумот на свадбата на деценијата: На овој голем празник Анастасија Ражнатовиќ ќе го каже судбоносното “ДА”

Подготовките се во тек...

Познато е дека семејството Ражнатовиќ ги почитува обичаите, па не е ни чудно што Анастасија, наследничката на Цеца Ражнатовиќ, решила да се омажи за Немања додека била во блажена состојба за и бебето и таа да го носат презимето Гудељ.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Анастасија Ражнатовиќ е бремена во четвртиот месец и чека девојче со фудбалерот Немања Гудељ.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Среќната вест ги израдува сите, а особено баба Цеца која едвај чекаше да добие внука по двата внуци Жељко и Крстан.

Веќе е познато дека семејствата Ражнатовиќ и Гудељ се големи верници а за тоа говори и тоа што Анастасија и Гудељ наскоро ќе се заколнат на  вечна љубов.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Како што објави српска „Република“, подготовките за свадбата на деценијата веќе се во тек, а главен организатор, како и на венчавката на Вељко е Цеца. Познато е дека семејството Ражнатовиќ ги почитува обичаите, па не е чудно што Таша решила да се омажи за Немања додека е во блажена состојба за и бебето и таа да го носат презимето Гудељ.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

– Штом Анастасија и Гудељ дознаа дека ќе станат родители, веднаш ја споделија најсреќната вест со своите семејства. Вељко бил пресреќен што неговата сестра наскоро ќе стане мајка, а Цеца кога слушнала дека Таша носи девојче се расплакала од среќа. Бидејќи Анастасија е веќе во четвртиот месец, а и Немања и таа се согласуваат да се венчаат пред да дојде бебето на свет, јасно е дека Цеца ќе прави свадба во Србија. Веќе знаете дека Ражнатовиќ се големи верници, па свадбата најверојатно ќе се случи на 28 јуни, на Видовдан – истакна извор близок до семејството Ражнатовиќ, додавајќи дека Цеца веќе сериозно се фрлила на работа за организирање на свадбата а сето тоа го прави во договор со ќерката и зетот бидејќи сака да им ја исполни секоја желба.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Инаку, Анастасија веќе извесно време е во Шпанија каде ужива со Немања, а полека се подготвуваат за родителството и доаѓањето на нивната ќерка.

По прегледи и ултразвук дознале дека бебето треба да пристигне во средината на септември. Тие веќе подготвуваат соба за малото девојче во луксузна куќа со базен во Севиља.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Анастасија пред три недели ја прослави годишнината од врската со Немања и се обиде да го сокрие стомакот но сепак будното око на новинарите веднаш откри дека насленичката на Цеца е бремена.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close