Кафе муабет

Познатата фолкерка прозборе за покојниот сопруг- Пејачката конечно призна зошто е сама

Се уште тагува по сопругот...

Пред извесно време фолкерката Елма Синановиќ ја шокираше јавноста со изјавата дека се омажила за богат човек па поради тоа не и било потребно да пее по кафеани.

Фото Инстаграм/ Елма Синановиќ

-Никогаш не пеев во кафана и не пеев за хонорар, се омажив за богат сопруг и потоа добив се на тацна. Им се извинувам на сите што работеа, но јас не, а сега добивам многу убав хонорар. Им благодарам на сите што мислат дека вредам и што плаќаат за мене – изјавила Елма.

Фото Инстаграм/ Елма Синановиќ

Таа сега откри дека работи вредно и напорно, а нагласува дека се труди слободното време да го поминува со семејството.

Фото Инстаграм/ Елма Синановиќ

– И овој пат не сакав да патувам никаде, туку сакав куќа и семејство. Не бев дома три месеци, снимавме песни, па видео клипови, бев и во Америка… Некако едвај чекам да бидам дома – изјави пејачката, а потоа откри дали има некои новости во нејзиниот љубовен живот. .

Фото Инстаграм/ Елма Синановиќ

– Ме освои само еден маж во животот и со него поминав 26 години во брак. Боже, таков човек нема да најдеш во скоро време. Се доверувам на ќерка ми, но таа е малку посесивна, нема да дозволи некој да ми пријде баш така. Таа всушност е многу зрела, гледам колку се грижи за мене по смр.тта на мојот сопруг – изјави пејачката за локалните медиуми.

Фото Инстаграм/ Елма Синановиќ

Беше во војна со Саша Поповиќ

Пејачката Елма Синановиќ го обвини директорот на „Гранд“, Саша Поповиќ дека наводно ја ограбил, и дека не може да биде во добри односи со него, додека, како што вели, не и ги врати парите.

Фото Инстаграм/ Елма Синановиќ

Таа се појави на снимањето на новогодишната програма, а зборуваше за деталите од конфликтот:

Фото Инстаграм/ Елма Синановиќ

– Не, ме ограби и никогаш не може да биде во добри односи со мене додека не ми даде пари. Многу сум разочарана, бидејќи отсекогаш сум била коректна, 26 години сум на естрада никому ништо не сум должела – вели Елма и посочува дека оваа ситуација не може да се реши ни по законски пат:
– Не може, поминаа многу години, застарено е – рече Елма.

Фото Инстаграм/ Елма Синановиќ

Минатата година Елма истакна дека нема да се откаже додека Поповиќ не и ги врати парите.

Фото Инстаграм/ Елма Синановиќ

-Ќе трае тоа уште долго. Не се откажувам, сметам дека правдата треба да биде задоволена. Што ќе постигнам и колку, не можам да знам. Она што е до мене, ќе се потрудам да дојде на свое. Забележав дека и неколку мои колеги покренаа тужба против него, изгледа повлеков нога, изјави пејачката.

Фото Инстаграм/ Елма Синановиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close