Кафе муабет

ПОГЛЕДНЕТЕ ЗА КАКОВ ЛУКСУЗ Луна и Марко дадоа 160.000 евра , САМО ЕДЕН детал ги чинеше 30.000!

Уживаат во улогата на родители...

Риалити двојката Луна Џогани и Марко Миљковиќ пред извесно време се вселија во нов стан кој го купија на Бежанијска коса и веднаш им се пофалија на своите обожаватели.

фото Инстаграм/Луна Џогани

Тие уживаат во семејниот живот а очигледно улогата на родители е она што ги направи комплетни, па секојдневно  на социјалните мрежи прикажуваат како се забавуваат со малата Миа, но има и фотографии на кои се гледаат делови од имотот и како го опремиле.

Фото Инстаграм/Луна Џогани

Сега покажаа како уживаат на терасата, а покрај градинарскиот мебел кој во просек чини околу 20 илјади динари, за популарната лулашка „јајце“ мораа да одвојат уште 30 илјади.

Фото Инстаграм/Луна Џогани

Да потсетиме, Луна и Марко живееја во мал стан на елитна локација во Нов Белград, но работите се сменија со доаѓањето на нивната ќерка Миа. Им требаше поголем стан, а не криеја од јавноста дека мора да подигнат кредит за дел од имотот од 80 квадрати на Бежанијска коса.

Фото Инстаграм/Луна Џогани

Бидејќи цената на квадрат на оваа локација се движи од 2.000 евра па нагоре, лесно може да се пресмета дека Миљковиќ само за станот дале минимум 160.000 евра, додека се уште не се знае колку вложиле за опремување.

фото принтскрин

-Станот е во зграда каде работите полека привршуваат и наскоро би можел да биде целосно подготвен за вселување. Цената на квадрат е 2.000 евра, но Марко ми кажа дека е подготвен да даде повеќе пари бидејќи сега има добри приходи. Тој заработува многу од YouTube и неговиот бренд за гардероба, а Луна секако се понудила да учествува со пари за купувањето, но тој несака да слушне за тоа – рекол тогаш извор близок на Марко и открил дека парот не планира да го продава станот во Нов Белград затоа што ќе го изнајмуваат.

фото принтскрин/Јутјуб
Фото Инстаграм/Луна Џогани
Фото Инстаграм/Луна Џогани

Миа по стапките на мама

Луна Џогани не ја прескокна традисијата да се дружи со познатите. Многумина знаат дека за време на нејзиното растење била блиска со Анастасија и Вељко Ражнатовиќ.

фото инстаграм/Луна Џогани

Кој би помислил дека традицијата ќе продолжи и откако таа ќе стане мајка. Имено, Луна на својот Инстаграм профил објави видео на кое јасно се гледа дека малата Миа ужива во дружењето со Теона, ќерката на раперот Вук Моб.

фото инстаграм/Луна Џогани

Тие две играа во една од занималните во главниот град, а покрај нив беа нивните мајки Луна и Оливера за нешто да не тргне наопаку.

Дали нивното пријателство ќе се гради од „пелени“ или се ќе зависи од пријателските односи на родителите, ќе дознаеме за неколку години.

Фото Инстаграм/Луна Џогани
Фото: Инстаграм/ Луна Џогани

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close