Кафе муабет

Погледнете во каква убавица порасна оваа девојче – ќе се изненадте кога ќе видите за кого станува збор!

Денес оваа буцка е членка на една од најпопуларните женски групи во регионот и денес таа важ за една од најатрактивнте жени...

Сања Вучиќ неколку пати јавно зборуваше дека во минатото била буцкаста и дека често пати имала проблеми со килограмите.

Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ
Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ
Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ
Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ

Ако добро го погледнете лицето на фотографијата подолу, лесно можете да погодите за која пејачка станува збор!

Денес оваа буцка е членка на една од најпопуларните женски групи во регионот и денес таа важ за една од најатрактивнте жени.

Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ

Иако многумина би рекле дека таа стана популарна преку ноќ, всушност, зад нејзината слава се крие талентот и долгогодишната работа.

Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ
Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ
Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ
Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ
Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ

Сања Вучиќ посетуваше основно и средно музичко училиште во родниот Крушевац, каде пееше извесно време во црковниот хор и етно ансамбл. За време на средношколските денови, таа настапуваше со разни бендови, но со нејзиното доаѓање во Белграднаправи голем пресврт во музичката кариера.

Прво настапи со бендот „Заа“, со кого сними албум, а како соло пејачка успеа да ја испроба среќата на Евровизија во 2010 година со песната „Збогум“. Таа го зазеде 18 -то место, а по популарниот натпревар, започна да гради соло кариера. Додека таа не стана членка на групата „Ураган“.

Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ
Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ
Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ
Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ

Иако беше мало девојче, Сања денес е вистинска бомба по која воздивнуваат мажите, исто како и нејзините колешки Ивана Николиќ и Ксенија Кнежевиќ, кои ја сочинуваат групата „Ураган“.
Годинава трите девојки ја претставуваа Србија на Евровизија и направија вистински спектакл.

Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ

Настапот беше брутален и публиката беше во транс кога трите девојки од „Хурикејн“ замешаа на сцената.

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close