Кафе муабет

Плачела, пиела, сакала да си го одзеде животот: Кија полудела на денот на свадбата на поранешниот сопруг- нема да верувате каква порака пратла на пријателките!

Пејачката не може да го преболи...

Кија Коцкар долго време ги негираше емоциите кон поранешниот сопруг, фолкерот Слоба Раданови а сега медиумите пренесуваат дека била во тешка состојба на денот на свадбата на поранешниот кој на денот на вљубените застана пред олтарот го Јелена Ѓуричанин.

Фото Инстаграм/Кија Коцкар

Според извор близок до Коцкар, 14 февруари, денот кога Слоба се оженил, бил еден од најтешките за Кија.

Фото Инстаграм/Кија Коцкар

Според изворот, Кија на денот на свадбата на Слоба била во алкохолизирана состојба и ги повикала своите другарки, плачела и рекла дека нема да преживее. Некои од нив биле многу исплашени за здравствената состојба на пејачката, па дури размислувале да повикаат брза помош.

ФОТО: Кија Коцкар / Инстаграм

– Се јави Кија, плачеше и плачеше цело време, нејасно рече дека нема да ја преживее свадбата на Слоба, дека не поднесува да има друга жена. На некои им испратила пораки: „Денес се жени“. Пиеше многу и и беше навистина тешко. Таа навистина сакаше да се разведе од Слоба кога тој јавно ја изневери со Луна Џогани во реалното шоу, но очигледно се уште не го преболела и го сака. Таа во јавноста се преправа дека повеќе не ја интересира и нема да зборува за него, а кога ќе остане сама, многу често се случуваат вакви сцени.

фото инстаграм/Кија Коцкар

– Мислам дека последниот пат, на денот на свадбата на Слобода со Јелена, ситуацијата беше многу алармантна и дека сигурно еден од другарките потоа отишла кај Кија да ја смири. Слушнав дека една пријателка сакала да повика брза помош, мислела дека на Кија и е лошо, а всушност била само пијана – наведува изворот.

фото инстаграм/Кија Коцкар

Иако многу новинари и се јавија на Кија на денот на свадбата на Слобода, таа никому не одговараше на повици и пораки.

фото инстаграм/Кија Коцкар

Ова не е првпат Кија и покрај се што се случи во бракот со Радановиќ, да има вакви реакции кога е тој во прашање.

ФОТО: Слоба Радановиќ / Истаграм

На јавноста и е познато дека на 16 октомври 2019 година, во станот на Слоба во Нов Белград, Коцкар најпрвин симулирала обид за само-уби-ство прободувајќи се со нож во стомакот, а потоа всушност го нападнала нејзиниот поранешен сопруг.

ФОТО: Слоба Радановиќ / Истаграм

Според изворите, двајцата отишле во станот на Радановиќ по промоцијата на книгата на заеднички пријател и веднаш почнале да се расправаат. Кија го прашала Слоба дали се уште ја сака, на што тој рекол дека не знае, па почнала да ја фаќа хистерија, по што зела тап нож и почнала да се боде во стомакот. Пејачот повикал полиција и рекол дека Кристина се заканувала со самоповредување.

ФОТО: Слоба Радановиќ / Истаграм

Кога пристигнала полицијата и брзата помош, веднаш ја ставиле во возило на брза помош, каде повторно почнала да ја фаќа хистерија, па лекарите рекле дека мора да ја однесат во психијатриска установа.

ФОТО: Слоба Радановиќ / Истаграм

Таму дознале дека Кија не им е пациент и рекле на полицијата да ја однесат на отрезнување бидејќи била пијана. Слоба тогаш за медиумите потврди дека инцидентот се случил, а Кија изјави дека тоа не е вистина.

ФОТО: Слоба Радановиќ / Истаграм

За потсетување, неодамна Јелена Радановиќ, сопругата на пејачот Слобa Радановиќ, на социјалните мрежи сподели сцена од домот која на многумина им се допадна, па со овој потег предизвика вистинска лавина од коментари.


Таа покажа како нејзините деца од претходниот брак си играат со Слобода, а нејзината порака ќе ве растопи…

ФОТО: Слоба Радановиќ / Истаграм

-Да можеа моите деца да бираат, би го избрале Слоба… – напишала Јелена во описот на убавото видео.

ФОТО: Слоба Радановиќ / Истаграм

Инаку она што ја шокираше јавноста пред неколку дена е информацијата дека Јелена заедно со нејзината сегашна кума Мира водела фан страна посветена на Слоба и Луна, а овие наводи прв ги демантираше Радановиќ на неговиот настап пред неколку дена.

ФОТО: Слоба Радановиќ / Истаграм

Набргу потоа проговори и Јелена.

ФОТО: Слоба Радановиќ / Истаграм

– Не се точни информациите дека јас сум била една од главните администратори на навивачката група која ја поддржувала љубовта на Слоба и неговата тогашна девојка Луна Џогани, ниту дека сум ја водела фан страната со сегашната кума. Изнесените информации се целосно невистинити – порача таа преку нејзиниот профил на Инстаграм.

ФОТО: Слоба Радановиќ / Истаграм

Слоба Радановиќ на Денот на вљубените го кажа судбоносното „да“ на својата долгогодишна партнерка Јелена Ѓуричанин.

ФОТО: Слоба Радановиќ / Истаграм

Имено, тие двајца се венчале во манастирот Дубница во Златар, кој бил изграден во петнаесеттиот век.

фото телеграф.рс

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close