Кафе муабет

Пејачката се омажи во тајност: Погледнете каков ФРАЕР е сопругот на Инди- сега е јасно зошто го криеше од јавноста

Ужива во љубовта...

Пејачката Индира Инди Арадиновиќ во тајност го кажа своето судбоносно да, а сега се пофали на интернет.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

Имено, Инди на својот Инстаграм профил објави фотографија на која се гледа нејзиниот венчален прстен и бурмата на нејзиниот избраник, а во описот на фотографијата напиша:

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

„Рековме да, 10.10.2022 година“, напиша Инди.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

Инаку, иако Инди долго време го криеше идентитетот на своето момче, објавувајќи заеднички фотографии, но покривајќи го неговото лице, во една прилика реши да го покаже нејзиниот избраник пред јавноста но сепак многу малку зборува за врската.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

– Кога ќе сакам да зборувам за моето момче, ќе го направам тоа – изјави пејачката во една прилика.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

Инаку во мај годинава, Инди за медиумите изјави дека ја раскинала свршувачката, но по се изгледа ги надминале недоразбирањата со партнерот.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

Како што тогаш пишуваа медиумите, пејачката ставила точка на двегодишната врска, иако се меѓу нив изгледало како бајка. Сепак, причините за прекин на нивната страсна љубов засега се непознати за јавноста.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

-Инди две години уживаше во љубовта со својот вереник, кого не го експонираше во медиумите бидејќи е угледен бизнисмен и нема никаква врска со естрадата. Таа често одела кај него и останувала еден месец, особено за време на вонредната состојба поради пандемијата на коронавирус. Таа не ја криеше љубовта па на социјалните мрежи редовно објавуваше свои фотографии и снимки од патувањата во Европа, на кои одеа заедно. Имаа разбирање еден за друг, па не се разделија. Ги надминаа и тие тешки моменти заедно бидејќи нивната љубов беше посилна од се – открива извор близок до парот и додава дека за нивното ненадејно раскинување многумина биле зачудени.

Фото Инстаграм/Инди-Индира

– Изгледаа толку среќни што никој не можеше ни да се посомнева дека на една ваква идеална врска ќе дојде крајот. Очигледно е голема работа штом сè дојде толку брзо – изјавил изворот за српски Информер.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

– Информациите се точни, но навистина би избегнала да зборувам за тоа во овој момент. Се надевам дека ме разбирате. На него се најдобро. Слободна сум и моментално единствена преокупација ми е кариерата, музиката, проектите и настапите. Среќна сум што на секој агол се слуша мојата последна објавена песна „Мафијаш“, а за нови љубови секогаш има време – изјави пејачката тогаш.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

Имено пејачката прво ја доведе својата линија до совршенство, а ги изненади сите кога призна дека ќе застане на лудиот камен.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

– Ослабев 40 килограми! Наздравив, во меѓувреме се освежив! Љубовта е најдоброто и најсилното гориво, најдобриот витамин! Мора да внимаваме што јадеме, но и со кого живееме – започна пејачката.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ
Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ
Фото Инстаграм/Инди-Индира
Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ
Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ
Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close