Новости

ПЕЈАЧКАТА ПОКАЖА ДЕКА Е ОДЛИЧНА МАЈКА: Со еден потег го успа малиот Александар и нејзината мајка- овој трик ќе го применат сите мајки!

Со песна ги заспа мајка си и синчето...

Преслаткиот Александар, синот на пејачката Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ, е првото внуче во куќата па поради тоа секој од членовите на семејството ужива да поминува време со него.

Момчето ги поминува студените есенски денови со своите родители и баби во топол, убаво украсен новогодишен дом.

Пред извесно време Пријовиќ ја покажа новогодишната атмосфера во домот, и се пофали дека таа е заслужна за тоа малиот Александар да има вистинска магија околу себе, па затоа се потруди да ја украси елката, како и да го украси целиот амбиент.

Раскошната новогодишна елка го зафаќа централниот дел од нивниот дом и е украсена со многу модерни украси во златни и црвени тонови. Александар обожава да поминува време покрај елката и гледа како светлата ја менуваат бојата.

И кога ќе се измори од секојдневните активности, мама Александра има одличен трик како брзо да го заспие мало момче.

Александра лежи до својот син и нејзината мајка Борка, и го фотографираше интересниот момент со кој им покажа на обожавателите како успева брзо да го успие Александар.

Таа откри дека со помош на песна успева многу брзо да го успие својот син. Имено, нејзиниот метод е толку добар што со еден потег успеа да го заспие својот син но и нејзината мајка.

– Кога ќе ги заспијам синот и мајка ми со песна – напиша Прија покрај симпатична фотографија, која ја објави на својот „Инстаграм“, што ги насмеа и воодушеви нејзините обожаватели.

Синот на Александра и Филип, како и бабата Борао, веднаш заспаа, па веруваме дека начинот на заспивање со пеење ќе го применат многу мајки денес.

Неодамна во едно интервју Пријовиќ откри дека се уште не планираат уште едно бебе, однодно дека не размислуваат за тоа бидејќи тоа не се планира..

Пред извесно време Александра на својот Инстаграм објави фотографија на која се гледа дека и Брена се грижи за нејзиниот син иако таа не му е вистинска баба.

Таа на социјалните мрежи постави фотографија од моментот кога Брена го држи во скутот нејзиниот син Александар, а исто така напиша:

„Додека Брена анимира, Сандра храни.

ФОТО: Александра Пријовиќ / Инстаграм
ФОТО: Александра Пријовиќ / Инстаграм
ФОТО: Александра Пријовиќ / Инстаграм
ФОТО: Александра Пријовиќ / Инстаграм
ФОТО: Александра Пријовиќ / Инстаграм
ФОТО: Александра Пријовиќ / Инстаграм
ФОТО: Александра Пријовиќ / Инстаграм
ФОТО: Александра Пријовиќ / Инстаграм
ФОТО: Александра Пријовиќ / Инстаграм

ФОТО: Александра Пријовиќ / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close