Кафе муабет

Пејачката Драгана Мирковиќ јавно побара помош од Карлеуша: Јелена, помогни ми!

Незнае да прави селфи...

Драгана Мирковиќ е многу активна на социјалната мрежа Инстаграм во последните две години.

Фото Инстаграм/Драгана Мирковиќ

Пејачката постојано објавува нов фотографии а не пропушта ниту една објава од пријателите и колегите, и често пати може да се забележи како остава убав и пофален коментар.

Фото Инстаграм/Драгана Мирковиќ

Сепак, иако на секоја фотографија изгледа совршено, сепак пејачката се пожали дека не знае да прави селфи.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ
фото Инстаграм/Драгана Мирковиќ

Драгана обично објавува фотографии на кои други ја сликаат, но овој пат реши да го направи тоа сама, но според неа нешто не штима.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Нејзината последна објава е слика, на која Драгана позира пред огледало, но бидејќи не била задоволна, јавно побарала помош од колешката Јелена Карлеуша, бидејќи таа е мајстор во тоа.

фото инстаграм/Драгана Мирковиќ

– Никогаш нема да научам да се сликам во огледало. Јелена Карлеуша, помош – напиша пејачката.

фото инстаграм/Драгана Мирковиќ

Инаку Јелена Карлеуша во моментов ужива со своите жерки во Дубаи каде направи вистински спектакл.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша
Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

По долгонајавуваниот концерт кој помина одлично, пејачката реши да замине на шопинг со своите наследнички Атина и Ника, па во една прилика се фотографираше во огледало.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Фотографијата предизвика лавина од коментари, воглавно за изгледот на пејачката, која како што може да се забележи изгледа совршено облечена во спортска облека наменета за прошетка.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Не изостанаа и коментарите за Ника и Атина, а многумна забележаа дека Атина, постарата ќерка на Душко и Јелена е копија на нејзината мајка.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Очигледно оваа фотографија ја поттикна Драгана да побара помош од Карлеуша, да ја научи да прави селфи во огледало како поискусна во тоа.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
фото инстаграм/ Јелена Карлеуша
фото инстаграм/ Јелена Карлеуша
фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close