Дом и семејство

Петар Грашо: Мајката е тука за детето, јас немам доволно време- пејачот одговори на обвинувањата дека не се грижи доволно за семејството!

Презафатен е со работа...

Петар Грашо неодамна призна дека поради презафатениот распоред не поминува многу време со сопругата и новородената ќерка Алба, но во последното интервју пејачот изјави дека верува дека и покрај тоа има „сосема доволно“ време за семејството.

фото инстаграм/Петар Грашо

– Ако семејството е стабилно друштво, да го наречеме така, емотивно друштво. Ако во тоа емотивно друштво секој член знае да придонесе, тогаш нема проблем. Со едноставни зборови, се трудам што повеќе да бидам со семејството, но кога не сум таму, Алба има прекрасна грижлива мајка која со најголема радост ја прифати таа улога. Има баби, има дедовци и сите други, изјави тој за српски Телеграф.

фото инстаграм/Петар Грашо

– Значи, генерално, тоа е радосна средина, мојата работа е таква што можеби не сум дома малку повеќе отколку што би сакал, но сум доволно присутен и го користам тоа време колку што можам за да живеам со полни гради. Мислам дека се во животот се учи. Денес можете да најдете упатства: „како да се биде добар татко“, „како да смените пелена“, „како да запалите оган“. Јас сум целосно неоптоварен, одговорен но неоптоварен. Едноставно морам да пливам во тој животен базен во кој сме фрлени. На семејните обврски не им приоѓам на нешто за што треба да се грижам. Се сакаме, објасни тој.

фото инстаграм/Петар Грашо

Од самиот почеток на љубовната врска парот беше на мета на медиумите, особено откако се дозна за венчавката и разделбата од поранешната љубов.

фото инстаграм/Петар Грашо

Грашо пред да се ожени со Хана повеќе од две децении беше во врска со Данијела Мартиновиќ.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

Тој неодамна гостуваше во емисијата „Ами Џи“, а водителот се интересираше како сега функционираат тој и Тончи Хулиќ со оглед на тоа што е негов долгогодишен пријател и соработник па одеднаш му стана роднина.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

– Мене ми е тој секако тежок, па полесно ми е да ми е роднина, отколку да ми е тежок без причина, одговори Грашо.

фото инстаграм/Петар Грашо

Грашо рече дека тие двајца отсекогаш биле како пошироко семејство.

фото инстаграм/Петар Грашо

Со Хана Хуљиќ, Грашо брзо застана пред олтарот, а со поранешната партнерка Данијела Мартиновиќ не беше таква ситуација. Грашо откри дали му пречат овие споредби.

фото инстаграм/Петар Грашо

– Не читам медиумски написи и не читам коментари, не коментирам ништо. Важно е само човекот да е со себе чист, изјави Грашо.

Фото инстаграм/Петар Грашо

-Јас и Хана си го живееме животот пристојно, приватните детали не ги споделуваме со јавноста и тоа веројатно уште повеќе ги интригира медиумите кои бараат сензации. Нам ни е смешно како всушност станавме медиумска мета, а не кренавме прст за тоа. Најмногу не насмеа веста дека станавме хрватски „Меган и Хари“ – изјави Грашо во една прилика.

фото инстаграм/Петар Грашо

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close