Дом и семејство

Откри се за разводот од Жика Јакшиќ: Еве во какви односи се со поранешниот сопруг- Дајана Пауновиќ ги шокираше сите

Тие се во одлични односи...

Дајана Пауновиќ важи за млада деловна жена која покрај бројните обврски е посветена мајка на, десетгодишниот Душан, кој го доби со продуцентот Жика Јакшиќ.

ФОТО: Дајана Пауновиќ / Инстаграм

Жика Јакшиќ публиката може да го види како водител на музичкото шоу „Никогаш не е доцна“, но ретко кој знае дека тој поминал трнлив пат во животот, додека не се прославил и збогатил.

ФОТО: Дајана Пауновиќ / Инстаграм

Иако не успеаја да го спасат бракот, поранешната водителка за еден медиуми открива дека поранешниот сопруг засекогаш ќе го гледа како член на семејството.

ФОТО: Дајана Пауновиќ / Инстаграм

– Целосно учествувам во растењето на Душан, како и целото семејство. Тој е центарот на нашиот свет и нашата најголема мотивација и двигател. Неодамна наполни десет години, а како голем навивач на Црвена звезда роденденот го прослави на стадионот Рајко Митиќ. Освен многубројните изненадувања што му ги приредивме, најголемото беше што доби честитки од Душан Влаховиќ, Душан Тадиќ и Александар Митровиќ – изјави Дијана и откри каков однос имала со Жика по разводот.

ФОТО: Дајана Пауновиќ / Инстаграм

– Не само што имавме цивилизирано раскинување, туку ја имаме и најубавата врска на светот, како двајца луѓе кои живееле заедно, споделувале убави и помалку убави моменти и го добиле најубавото дете. Ние се грижиме за нашиот син како очи во глава и сè уште сме едно големо семејство и така ќе остане засекогаш. Мислам дека живееме похармонично, поубаво и подобро од дваесет проценти од луѓето кои се во брак – заклучила за Глорија поранешната сопруга на Жика Јакшиќ.

ФОТО: Дајана Пауновиќ / Инстаграм

За потсетување, Жика Јакшиќ има два сина од два брака. Првиот син Андрија го доби од бракот со Снежана, додека Душан го доби со Дајана.

ФОТО: Инстаграм/Жика Јакшиќ /

Малкумина го знаат неговиот постар син Андрија, кого го доби од првиот брак со Снежана. Тој живее во Германија, каде што некогаш живеел Жика.

ФОТО: Инстаграм/Жика Јакшиќ /

Андрија Јакшиќ не е заинтересиран за естрада. Тој е најмладиот енолог во Германија.
Жика на неколку наврати истакна дека е многу горд на својот син, бидејќи ја продолжи традицијата на неговиот роден град Александровац, кој е познат по винското кралство.

ФОТО: Инстаграм/Жика Јакшиќ /

-Работата со вино е многу сериозна. Тоа го започна мојот син Андрија. Тој е најобразован Србин во тој поглед, тој е господар на енологија ( наука која го изучува виното од сите аспекти, од бербата на грозје до производство и складирање на вино) – се пофали Жика во разговорот за српски „Свет“.
-Иако тој можеше да ја заврши таа работа каде и да посака во светот, почнувајќи од Калифорнија, преку Канада, Париз и сите други дестинации, успеав да го задржам во Србија и сега тој работи тука – додаде Јакшиќ.

ФОТО: Инстаграм/Жика Јакшиќ /

-Од осум натпревари на кои отиде нашето вино, тој освои исто толку медали. Пет златни, две сребрени и една бронза. Мојот син го направи своето прво вино во 2016 година, како ремек-дело, а последните две години работата се одвива многу сериозно – вели Жика и додава:

ФОТО: Инстаграм/Жика Јакшиќ /

Дека Жика и Дајанапо разводот одлично функционираат потврди и самиот тој кој во се ја поддржува поранешната сопруга и признава дека се во одлични односи.

ФОТО: Инстаграм/Жика Јакшиќ /

– Дајана е млада и успешна жена која ги има сите права на овој свет да биде сакана, да ужива и да биде среќна. Ние двајца сме во одлични односи. Ќе ви признаам дека јас за нејзината врска знам уште од почетокот, но умеам да чувам такјна, така ниту коментирам нешто ниту издавам. А за мојот приватен живот, ќе ви кажам само дека не сум сам и дека не сум осамен, моментално ми е многу добро, беше искрен Жика.

ФОТО: Инстаграм/Жика Јакшиќ /

– Дајана и јас сме пример како луѓето и по разводот многу убаво и нормално можат да функционираат, рече Јакшиќ.

ФОТО: Инстаграм/Жика Јакшиќ /
ФОТО: Инстаграм/Жика Јакшиќ /

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close