Кафе муабет

Откри долго чувана тајна: Ова никој не го знаеше за бракот на Сека Алексиќ

Таа ужива во семејниот живот...

Пејачката Сека Алексиќ не пропушта прилика а да не каже колку ужива со семејството и дека за неа синовите Јаков и Јован се најважното нешто.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

Откако се оствари во улога на мајка таа постојано потенцира дека и се исполнила најголемата желба а особено е горда на љубовта со нејзиниот сопруг Вељко.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

Таа неодамна на своите фанови им подари нова музика, а наскоро ќе издаде и цел албум.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

Таа синоќа одвои време за своите следбеници и на својот Инстаграм профил одговори на многу интересни прашања, меѓу кои и она за приватниот живот и бракот со Вељко Пиљикиќ.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

– На која фора те фати Вељко, таква најсилна, најубава, најсексипилна, најлудата жена на планетата – беше прашањето, а Сека кратко и јасно одговори:

– Добро готви – напишала пејачката која долго време е вљубена во него.

ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ

Првиот сопруг и го загорчи животот…

Повеќе од една деценија живее вистинска бајка со сегашниот сопруг Вељко Пиљкиќ, а од големата љубов се родија наследниците Јаков и Јован со кои живеат во луксузна вила во Стара Пазова.

ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ

Сепак, она што е помалку познато во јавноста е дека таа била мажена пред Вељко, а првиот сопруг на Сека Алексиќ и задал сериозни „главоболки“ и за малку можел да и ја уништи кариерата.

Фото: Инстаграм/ Сека Алексиќ

Кога имала само деветнаесет години, Алексиќ се омажила за Душан Василиќ од Бјелина, од кого се развела само една година подоцна, а подоцна скапо ја чинела оваа младешка, непромислена одлука што ја донела додека живеела во Швајцарија.

ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ

Имено, Василиќ одлежа затворска казна за трговија со дро.га, а по разводот ја обвини Сека дека му должи 40.000 евра што ги вложил во нејзината кариера и ЦД. Се пишуваше и дека и се заканувал на пејачката и барал да и ги врати парите вложени во нејзиниот прв албум, а во оваа прилика дал изјава за тамошните медиуми.

ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ

– Од неа сакав да создадам познат поп лик, а не кафанска пејачка… Така се случија првите конфликти, кои на крајот доведоа до крај на нашата врска токму кога беше завршен материјалот за ЦД-то. Седнавме двајцата и ставивмецрта и пресметавме дека целата работа што ја финансирав чини околу 40.000 евра. Се договоривме да продолжи без мене, но да ми плати 23.000 евра – изјави во една прилика првиот сопруг на Сека Алексиќ, додека таа не сакаше ниту да ги потврди ниту да ги демантира овие наводи, но остана доследна на својата одлука да не зборува за луѓе кои се долги надвор од нејзиниот живот.
И покрај овие неџентлменски изјави и разни други предизвици со кои се соочи во текот на кариерата, таа успеа да стане една од најпопуларните пејачки во регионот и да остане на тронот речиси две децении додека води мирен семеен живот.

ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close