Дом и семејство

Откриени детали за врската меѓу Јована и нејзината свекрва: Откриено зошто не зборуваат- не можела да се помири со оваа нејзина изјава

Свекрвата не ја следи ниту на Инстаграм...

Уште од самиот почеток на врската на Жељко Јоксимовиќ и неговата сегашна сопруга Јована Јоксимовиќ јавноста сакаше да дознае во каков однос се снаат аи свекрвата па сега изгледа конечно се дозна што Весна мисли за убавата водителка.

фото инстаграм/Јована Јоксимовиќ

Весна Јоксимовиќ, мајката на Жељко Јоксимовиќ, ги подгреа гласините за врската меѓу нејзиниот син и  Јована Јоксимовиќ, споделувајќи на Инстаграм дека е важно да се подаде рака и на луѓето кои нè не сакаат и на оние со кои не се поднесувате.

фото инстаграм/Мина Јоксимовиќ

Пораката беше јасна – дека треба да се трудиме да го задржиме мирот и да покажеме добра волја, без разлика колку е напната ситуацијата.

фото Инстаграм/Јована Јоксимовиќ

Она што ја изненади јавноста е тоа што Весна ја следи поранешната снаа, но профилот на сегашната снаа Јована не го следи, што дополнително укажува дека меѓу нив постои одредена тензија.

фото инстаграм/Јована Јоксимовиќ

Жељко и Јована се венчаа во 2012 година, а две години подоцна се венчаа во Белград. Двојката има тројца наследници – Коста, Ана и Срна. Пред да се ожени со Јована, Жељко веќе беше во брак со својата младешка љубов од Ваљево, Весна, со која ја има ќерката Мина, која денес има 28 години.

фото инстаграм/Мина Јоксимовиќ

Иако врската на Јована со неговата мајка, која исто така се вика Весна, е доведена во прашање, првата сопруга на Жељко се уште е во одлични односи со неговите родители.

Фото: Инстаграм/ Весна Јоксимовиќ

Весна Јоксимовиќ истакна дека била блиска со Јована се додека јавно не објавила дека сака да има внуци.

Мајката на Жељко Јоксимовиќ изјавила дека после тоа се појавило дистанца меѓу неа и Јована, поради што медиумите измислувале дека Јована е бремена. Се чини дека Јована не можеше да ги преболи изјавите на Весна и тоа предизвика поладен однос меѓу нив.

фото инстаграм/Joвана Јоксимовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close