Новости

ОТКРИЕНА ТАЈНА ЧУВАНА 40 ГОДИНИ: Конечно се огласи таткото на синот на Ана Бекута, откри неверојатни детали за нивната врска!

Пејачката го крие таткото на нејзиниот син од очите на јавноста

По повеќе од четири децении, конечно во јавноста е откриена добро чуваната тајна на Ана Бекута и човекот со кој го има синот Игор Полиќ.

За да ги спаси пејачката и синот од неговото семејство кои сакаа да ги убијат, таткото на Игор помина низ пекол.

Имено, како што тврди извор од Скандал кој случајно разговарал со таткото на Игор пред неколку години, бидејќи како што тврди Ана забременила со нивниот син пред нивната врска да биде крунисана со брак, што во тоа време беше незамисливо.

“Тој ми рече дека ја сакал Ана повеќе од сè, дека таа била вистинска, младешка, невина љубов. Дури и денес, неговите зборови за Ана одекнуваат во мене. Тој ми рече :” Тогаш  запознав жена борец и херој и никогаш повеќе. Нашиот син се роди од голема љубов. Ана беше премногу млада, а бременоста беше шок за сите во семејството. Кога слушнаа за тоа, некои од семејството сакаа да ги уб-јат и неа и детето, такви беа времињата. Патријаршиски “, рече изворот и продолжи да го опишува она што му го кажал таткото на синот на Ана и како неговото семејство реагирало на бременоста на Бекута:

„Тој ми рече: „ Јас лично отидов и ги молев да не ја повредат неа или бебето. Викав на нив: ‘Уб-јте ме, само не уб-ајте ја! неа’ Не сте ни свесни колку претрпела Ана, но таа е лавица. Таа се избори за сè сама, а јас бев слаб и кукавица. Немав сили да се борам за Ана, таа сама ги реши сите проблеми без мене и моја помош и се срамам од тоа.

Тајно отидов да го посетам мојот син додека тој беше во тој дом. Мене ми требаше само да го допрам, да го помилувам. Сега сум пресреќен затоа што тој прерасна во искрен човек и домаќин. И сето тоа благодарение на Ана. Таа остана убава жена со чисто срце и образ.

 

 

Ја сакав како Бог, никогаш нема да ја заборавам. Тоа е најболната приказна, јас би дал сè за да можам да се вратам во времето, но сега е доцна “.

Игор Полиќ никогаш не и замери на својата мајка што помина осум месеци во дом. Тој сфати дека таа мора да го стори тоа и дека покрај сè, таа му дала и голема љубов.

 

 

– Откако знам за себе, знам дека мојата мајка морала да го направи тоа. Тоа никогаш не го криеше од мене ниту тоа на мене остави некои последици.

Мајка ми се тоа го надохнади подоцна, и многу повеќе од тоа.

 

 

Ние двајца и денеска зборуваме за тоа. Таман работа дека на мајка ми и замерувам што морала да ме носи во дом. Никогаш јас не сум и префрлил за тоа.

Мојата мајка тоа морала да го направи, таков бил законот, рекол Игор и открил дека нема никаков контакт со неговиот татко.

 

– Ги имам сите информации за татко ми но не се слушаме ниту гледаме, открил Игор.

Популарната пејачка својот син го родила кога имала 17 години, бидејќи сакала дете без оглед на се.

Меѓутоа, бидејќи односите дома не биле добри, таа го дала Игор во дом.

Една од најдобрите пејачки на народна музика, својот наследник Игор Полиќ, го родила како гимназијалка, на 17 години.

Ана Бекута отсекогаш се трудела да не го експонира јавно својот приватен живот.

Пејачката не крие дека откако станала мајка, поминала низ тешки моменти, кои за среќа успеала брзо да ги преброди, а на својот син да му обезбеди безгрижно детство и нормален живот.

 

Таа често одела да го гледа, а потоа се изборила да го доведе дома.

 

 

 

 

 

 

Извор: Нови.ба

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close