Кафе муабет

Откриена причината за разводот на Сале Тропико и Јована Пајиќ- поврзано е со децата!

Парот се разведува по десет години брак...

Пејачката Јована Пајиќ и фронтменот на „Тропико бенд“ Александар Цветковиќ, попознат како Сале Тропико, решија да се разведат по десет години брак.

фото инстаграм/Сале Тропико

Тие двајца живееја со ќерките Хелена и Џина во белградската населба Војвода Влаховиќ во Белград.
Нивните соседи откриле дека биле изненадени од веста дека се разведуваат.

фото инстаграм/Сале Тропико
фото инстаграм/Сале Тропико

– Го прочитав тоа во весникот, баш и не го очекував. Секогаш кога ги гледав беа насмеани, со своите ќерки и кучиња. Морам да признаам дека ги немам видено во последно време, пред неколку недели ја видов Јована кога излезе да ги шета кучињата, но не сум ги видела после тоа. Го видов Сале наваму-натаму пред блиската пекара – раскажува нивниот сосетката.

фото инстаграм/Сале Тропко

Истата личност откри дека пред повеќе од два месеци слушнала дека Сале и Јована се разведуваат, што значи дека тоа долго време успеале да го кријат од јавноста.

фото инстаграм/Јована Пајиќ
фото инстаграм/Јована Пајиќ

– Тоа го слушнав од пријател, не би сакал да зборувам што и како, но има врска со децата. Генерално, очигледно трае подолго отколку што се знае, а признаа дека е веќе покрената и бракоразводна парница, па јасно е дека нивната врска одамна не е како што треба. Жал ми е, тие беа многу убав пар, но знаат што е најдобро за нив – заклучила сосетката.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Имено, многу се шпекулираше за причината за нивниот развод, а познато е дека пред конечно да одлучат дека е крај отишле кај психотерапевт со желба да се обидат да го спасат бракот. Сепак, не успеаја.

фото инстаграм/Јована Пајиќ
фото инстаграм/Јована Пајиќ

Јована и претходно за медиумите изјави дека редовно одат на терапија за да ја подигнат врската на повисоко ниво, а во една прилика истакна дека тоа им е потребно.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

– Сале ме поддржува во се, не е љубоморен, од овие детски болести боледуваме одамна. Никогаш не го проверувам, ниту тој ме проверува мене, имаме здрава врска. На сите им треба психотерапија, вклучително и мене и Сале – изјави таа во 2018 година.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Таа потоа откри зошто побарале помош од експерт.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

– Немаме никакви конкретни проблеми, отидов од љубопитност бидејќи мислев дека држам се под контрола и наидов на некои работи кои беа затворени во црна кутија и навистина пораснав како личност благодарение на тие терапии. Јас и Сале со помош на професионалец полесно го решаваме проблемот со напорното темпо на живот, неостварувањето на некои работи, односот со пријателите, семејството. Тоа се работи за ментална хигиена – објасни тогаш Јована, која очигледно не сакалa да открие јавно дека има кризи во бракот со Сале.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Познатата двојка важеше за една од најубавите парови во регионот, но сега и двајцата ги потврдија наводите дека ставаат крај на бракот со напомена дека ќе останат во добри односи пред се поради децата.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

– Точно е дека јас и Саша донесовме одлука да го прекинеме нашиот брак. Ќе останеме пријатели и, како и досега, ќе бидеме посветени на заедничко одгледување на децата. Разводот е во тек и поради мирното воспитување на нашите девојчиња барам од медиумите да ни ја овозможат потребната приватност – изјави Пајиќ.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Јована и Сале се заколнаа на вечна љубов во 2011 година, а нивната свадба беше прикажана и во една емисија.

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close