Кафе муабет

ОТКРИЕНА ГОЛЕМА СЕМЕЈНА ТАЈНА: Еве каков зет е Андрија Милошевиќ- нема да верувате што мисли за него неговата баба

Одлично се согласуваат...

Бабата на Андрија Милошевиќ односно мојата мајка не е како другите , изјави девојката на актерот, Александра Томиќ.

ФОТО: Андреја Милошевиќ / Инстаграм

Она што ја издвојува од другите е тоа што има специфичен однос со нејзиниот иден зет, уште од првиот пат кога влегол во нејзината куќа пред десет години и веднаш и оставил впечаток.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

Иако постои непишано правило дека бабите и зетовците не се сакаат, во случајот на Андрија тоа не е така. Веднаш се зближи со мајката на неговата избраничка. Тие двајца од првиот ден имаат посебен однос, меѓусебно разбирање и смисла за хумор.

фото принтскрин

Бабата на Андрија Милошевиќ е позната актерка и основач на Театарот на ридот, а Томиќ претходно истакна и што друго ги поврзува…

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

– Кога станува збор за врската на Андрија со мајка ми, тоа е посебна љубов и едноставно се обожаваат – изјавила актерката која неодамна се породи и на Милошевиќ му го роди синот Реља.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

Инаку неодамна и соседите на познатиот актерски пар од Баново брдо открија дека и двајцата се однесуваат културно, а повеќе пофалби имаа за однесувањето на актерот отколку неговата сопруга.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

– Андрија е лик за медал. Секогаш насмеан и духовит. Ништо не му е тешко. Често се фотографира со девојки пред влезот или во блискиот трговски центар. А неговата сопруга сето тоа го гледа со насмевка. И таа е слатка, но не е толку насмеана како Андрија. Некогаш ќе се намурти – рече постара дама пред зградата во која живеат Андрија и Сандра.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

-Толку се прекрасни што е тешко да се опишат со зборови. Секогаш љубезни. Андрија е секогаш расположен. Додека Сандра беше бремена, тој сам влечеше сè. Извади десетина кеси од гаражата, сам носи се. И кога го прашавме дали му треба помош, тој љубезно ни се заблагодари. Соседите од зградата често бараат од него да каже некоја шега и никогаш не му е тешко. Ако мене некој толку ме замара да му кажувам вицови сигурно ќе се правам дека не го гледам, но не и тој. Тој е прав весељак. Сандра е симпатична, но таа е сосема поинаков тип од него. Понекогаш мислиме дека е лута, но тоа е нејзиниот темперамент.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

– Ретко доаѓаат. Можеби за основни намирници. Андрија доаѓа така во опуштено издание. А потоа останува подолго отколку што треба, бидејќи сите сакаат да разговараат со него, да се фотографираат. Овие деца од околината често му пречеа да се сликаат со него, а многумина од нас често го прашуваат какви се некои негови колеги. Кога го снимаше „Андрија и Анѓелка“, многумина мислеа дека е во врска со Анѓелка. Беше навистина смешно, бидејќи постојано мораше да кажува дека тие се само колеги и пријатели. А потоа, кога сфатија дека навистина се само пријатели, му пречеа со прашањето дали Анѓелка е навистина смешна во приватниот живот, дали е толку фина – велат работниците од продавницата каде што пазарел Милошевиќ.

ФОТО: Андрија Милошевиќ / Инстаграм

Еден постар господин пред продавницата истакнал дека е воодушевен од актерот.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

– Андрија е легенда. Млад, вреден, тој е гордоста на нашето маало. Многу ми е драго што добија син, долго време сакаа да имаат дете. Тоа ќе биде мал актер. Круша под круша паѓа. Таа е добра со него. Тие одат рамо до рамо. Но, се чини дека таа внимава на него, односно таа диригира. Но нека. Некој мора да го заузда неговиот младешки темперамент.

Фото Инстаграм/Алекдсандра Томиќ
ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ
ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close