Кафе муабет

Од сиромаштија до милионер: Еве каде живеел сопругот на Јелена Карлеуша- не се срами од своето минато!

Тешкото детство и трнливиот пат до успехот му помогнаа на Душко Тошиќ (36) да го цени животот и да ужива во сe што има денес, и да ги научи своите деца на вистинските вредности...

Фудбалерот Душко Тошиќ никогаш не се ни обиде да го сокрие своето минато.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

И покрај тоа што денеска е богат и славен тој не се срами да признае дека во минатото живеел во „Студентскиот дом на средното училиште Анџелина Којиќ Гина“, каде помина 3 години и каде, всушност, беше одредена неговата понатамошна судбина.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

Тешкото детство и трнливиот пат до успехот му помогнаа на Душко Тошиќ (36) да го цени животот и да ужива во сe што има денес, и да ги научи своите деца на вистинските вредности.

Фото архива

Имено, малкумина знаат дека детството на славниот фудбалер не било како што замислуваат со многу пари, луксуз, туку дека напорно работел за се што има денес. Душко порасна во Орловат, село кај Зрењанин. Меѓутоа, поради сиромаштија, неговите родители немаа можност да му обезбедат пристојно воспитување, па го испратија во дом.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

Таткото на Душко, Милорад, мислеше дека е подобро неговиот син да живее во дом, наместо во сиромаштијата на семејниот дом.

Фото Инстаграм/ Душко Тошиќ
Фото Инстаграм/ Душко Тошиќ

– Мојот Душко беше во интернат неколку години за да оди на училиште и да игра фудбал. Имаше редовни оброци таму, што е многу важно за детето во развој. Сега е многу успешен и ние сме многу горди на него. Тој го оствари својот сон. Живее во голем град – рече еднаш Милорад Тошиќ.

Фудбалерот никогаш не се ни обиде да скрие дека неговото детство не било сјајно.

Фото Инстаграм/ Dusko Tosic

Имено, во домот Душко започна да тренира фудбал, и со посветена и напорна работа, целодневни тренинзи на училишниот терен, успеа да стигне овде каде што е денес.

Во брак е со Јелена Карлеуша!

Оваа година Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ одбележаа 15 години врска, од кои 13 години брак.

Како што истакна поп-sвездата во интервју за Story тие повеќе не прават големи прослави по тој повод, а потоа на свој начин објасни што е тоа „рецепт за среќен брак“.

Фото Инстаграм/ Душко Тошќ

– Душко и јас сме заедно 15 години. Ние веќе престанавме да го славиме тој ден затоа што, по 15 години, некако станува нешто што не се слави. Како роденден, кога имате над 40 години. Мислам дека кога станува збор за Душко, дека тој најмногу ме сака без шминка, без никакви додатоци што ја валкаат маицата, кошулата, лицето, навлаката за перници … туку , кога сум јас, и тоа е најважно за една жена, дека мажот кој те сака, те сака таква каква што си навистина. Затоа што ова, ова не сум јас, ова е мојата работа. Во приватни и деловни активности, јас воопшто не сум иста личност – истакна Карлеуша.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша
фото инстаграм/ Јелена Карлеуша
фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

-Никој не е совршен, нема совршен. Не сум совршена. Сите имаме недостатоци, а јас имам најмногу. Поентата е да прифатиш некого и да сакаш некого со сите тие маани. Ако го барате идеалот, тешко е да се најде. Ако премногу филозофирате, ќе останете сами. Треба само да пронајдете рамнотежа, така што добрите работи ќе бидат поизразени од лошите, и поработете на тоа со комуникација. Понекогаш недостатоците можат да бидат многу интересни. Моите се многу за*бани … – рече таа.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша
фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

На прашањето да одвои еден од недостатоците кај неа кои се привлечни таа одговори:

– На пример, знам да бидам многу разгалена … Мажите генерално преферираат разгалени наместо оние кои самите го носат целиот товар. Знам да бидам принцеза, колку и да го нервира тоа Душко, но тој е исто така многу убав и смешен.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

На прашањето за рецептот за среќен и долготраен брак, Јелена истакна дека никој не може да ги раздели оние кои се родени еден за друг.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

– Кога луѓето се тука во добро и во лошо, кога сакате да го дадете својот живот за некого, тогаш тоа е вистинската работа. Оној за кого мечтаеш на Инстаграм, за него не сакаш да го дадеш животот. Можеби ќе му дадете нешто, но не сè. А сепак Душко е некој за кого би го дала животот – истакна Карлеуша.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

Јелена еднаш раскажа како функционира во заеднички простор со сопругот Душко.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

-Посебни бањи и тоалети, колку што е можно повеќе да се одделите од брачниот другар, така што тогаш ќе започнете да си недостгате. Одделни паричници и што е најважно, како глазура на тортата – љубов – рече Јелена во една прилика во „Ексклузив“.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша
фото инстаграм/ Јелена Карлеуша
фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

-За него во една прилика истакна дека е најчесниот човек кој го познава и дека одредени личности сакаат да му го оцрнат образот со сите афери кои се објавуваат во медиумите.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

Живели за добриот, искрен, непокварен човек покрај мене, татко на две ќерки кои неизмерно ги сака, за одличниот спортист. Живели со човекот кој никогаш не изневерувал, понижувал или засрамил. НИКОЈ. НИКОГАШ. Човек без ниту една дамка, кој за жал трпи најстрашни напади од таблоидите. ПОРАДИ МЕНЕ. Поточно поради нивната болна омраза кон мене. Треба да напишам: НИКОЈ НЕ МОЖЕ ДА ТЕ ИЗВАЛКА ДУШКО, нема такво ѓубре, лоши намери, лаги што можат да го уништат добриот човек и неговото семејство. Неизмерно ми е жал што баграта го спомнува твоето име … тие ќе мораат да клекнат на колена бидејќи се недостојни, напиша во една прилика Карлеуша.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close