Кафе муабет

Огнен Здравковски клекна на колена пред водителката од Канал 5- ја побара за жена убавата Ивана но се шокираше од нејзиниот одговор

Се пошегуваа...

Огнен Здравковски, внукот на покојниот виолинист Зоран Џорлев, на јавноста и стана познат по учеството на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“.Тој во истоименото шоу под менторство на Марија Шерифовиќ стигна до финалето.

ФОТО: Огнен Здаввковски/Инстаграм

Тој неодамна гостуваше во емисијата „G Carpet“, односно беше дел од рубриката која ја подготвува познатата водителка Ивана Јанковска.

ФОТО: Огнен Здаввковски/Инстаграм

Во нивниот разговор за кариерата, неговите планови во иднина, љубовта Огнен откри интересни детали но на крајот се случи нешто што никој не го очекуваше.

ФОТО: Огнен Здаввковски/Инстаграм

Водителката смисли интересен предизвик за пејачот, па така Огнен не можеше да побегне и одговори одлично на поставениот предизвик.

фото принтскрин

Ивана го натера пејачот да ја запроси, и да покаже како би го сторил тоа кога до него би била онаа вистинската.

фото принтскрин

Имено Огнен ја запроси Ивана на Матка. Клекнат на колена го постави прашањето: Дали ќе се омажиш на мене? на што водителката одговори со доза на хумот.

фото принтскрин

-Кај најде баш тука на Матка да ме запросиш, по тренерки,па не ми се направени ноктите…
На ова сите се насмеаа а Огнен повторно мораше да го повтори предизвикот.

ФОТО: Огнен Здаввковски/Инстаграм

Ова младо русокосо момче порана во музичко семејство. Неговата мајка е познатата оперска пејачка Софија Џорлева, сестра на маестро Зоран Џорлев.

ФОТО: Огнен Здаввковски/Инстаграм

Огнен Здравковски реши да тргне по чекорите на членовите од неговото семејство, а се прослави во „Ѕвездите на Гранд“.

ФОТО: Огнен Здаввковски/Инстаграм

Тој во ова музичко шоу беше дел од екипата на Шерифовиќ и стига до самото финале во натпреварот.

ФОТО: Огнен Здаввковски/Инстаграм

Марија не криеше дека Огнен е еден од нејзините омилени пејачи во групата, а набргу по натпреварот на сите н стана јасно зошто е тоа така. Имено, Огнен ги оправда очекувањата на својата менторка, а подоцна се спријатели и со Саша Ковачевиќ кој неодамна јавно го поддржа, изјавувајќи дека цврсто верува во неговиот музички талент кој е неприкосновен.

ФОТО: Огнен Здаввковски/Инстаграм

Младиот пејач објави неколку генијални синглови, а во една прилика кажа дека негова желба е да снима дует со Саша Ковачевиќ.

ФОТО: Огнен Здаввковски/Инстаграм
ФОТО: Огнен Здаввковски/Инстаграм
ФОТО: Огнен Здаввковски/Инстаграм
ФОТО: Огнен Здаввковски/Инстаграм
ФОТО: Огнен Здаввковски/Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close