Дом и семејство

Овој човек и го промени животот: Ена Попов фати познат бизнисмен па се повлече од јавноста, роди две ќерки а еве како изгледа денес

Таа е посветена сопруга и мајка...

Водителката и поранешна учесничка на „Големиот брат“, Ена Попов, е во хармоничен брак со бизнисменот Ненад Чанко, а бидејќи ретко се појавуваат заедно на јавни настани, малку луѓе знаат како тој всушност изгледа.

фото Инстаграм/Ена Попов

Животот е убав кога знаеш да живееш, посочи Ена Попов во објавата на Инстаграм, а дека таа навистина води живот од бајките сведочат и фотографиите од нејзиниот профил.

фото Инстаграм/Ена Попов

Откако пред десет години го запозна бизнисменот Ненад Чанко, со кој ги има ќерките Рија и Мила, деновите ѝ се исполнети со семејна хармонија, среќа и насмевки, а од почетокот на февруари нивниот дом е исполнет со неколку прослави.

фото Инстаграм/Ена Попов

“Моја убава радост, да бидеме секогаш заедно и никогаш да не ја изгубиш таа магична насмевка и таа радост што те краси. Твоето семејство е тука за никогаш да не бидеш сам и секогаш да живееме во среќа и радост”, со овие зборови Ена и го честиташе осмиот роденден на постарата ќерка.

фото Инстаграм/Ена Попов

На следбениците на Ена на социјалните мрежи не им побегна ниту фактот дека во позадината на фотографијата од четиричленото семејство се гледаат балони во форма на бројот 40, па побараа објаснување од неа.

фото Инстаграм/Ена Попов

„Тоа е слика од 40-тиот роденден на мојот сопруг, кој беше минатата недела“, одговори Ена, која на Денот на вљубените, 14 февруари 2017 година, ја роди втората ќерка.

фото Инстаграм/Ена Попов

Во една прилика Ена откри и како функционира нивниот брак.

фото Инстаграм/Ена Попов

– Мојот сопруг и јас ги заспивавме децата, па потоа вежбаме. Купивме опрема, па тренираме дома. Оваа коронска година не ни падна тешко, мислам на тоа дека сме дома, буквално воопшто не се разделуваме – изјави таа неодамна за еден од српските портали.

фото Инстаграм/Ена Попов

– Јас и сопругот имаме договор и од време на време, патуваме некаде потполно сами, без деца, бидејќи сфаќаме дека тоа добро влијае на нашата врска. Сите парови, покрај тоа што се родители, треба да бидат момче и девојка – изјави таа за „Премиера“.

фото Инстаграм/Ена Попов
фото Инстаграм/Ена Попов
фото Инстаграм
фото Инстаграм/Ена Попов
фото Инстаграм/Ена Попов
фото Инстаграм/Ена Попов
фото Инстаграм/Ена Попов
фото Инстаграм/Ена Попов
фото Инстаграм/Ена Попов

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close