Кафе муабет

Овие хороспкопски знаци никогаш нема да направат пари – проверете дали сте меѓу нив!

Никогаш нема да бидат богати

Без сомнение, Вагата не се ни обидува да го добие она што го сака, но чека да биде услужена. Нивната мрзеливост е уште поизразена кога им е потребна помош.

Вага

Бидејќи тие сакаат да ги импресионираат останатите, Вагите многу трошат на нивниот имиџ. Тие одат на луксузни места, носат облека со брендирани производи и користат скапа козметика.

Тие обично се сметаат за перфекционисти и самокритични. Честопати, за да започнат бизнис, треба да се убедат себеси дека се способни за тоа. Тие долго се двоумат, бидејќи факторот на ризик ги спречува да се договорат и да влезат во независни деловни води. Поради нивната неодлучност, тие губат добри можности.

foto moj portal

 

Близнаци

За Близнаците се вели дека се особено привлечни личности и дека ги краси голема интелигенција. Секако дека овие особини не можат да се негираат но припадниците на овој хороскопски знак едноставно не се во состојба брзо да донесат одлука. Двојноста на нивниот карактер ги тера постојано да го менуваат мислењето, па во еден момент да сакаат едно, а во друг друго.

Неодлучни, какви што се, добрите деловни понуди скоро секогаш ги избегнуваат Близнаците. Честопати нивната неодлучност ги чини многу важни животни моменти и потези. Додека Близнаците размислуваат за тоа што би можеле да направат и како да го направат тоа, некој може да излезе со истата идеја и да ја преземе нивната работа.

Риби

Покрај нивната емотивност, Рибите се познати и по нивната дарежливост. Нивното срце е многу големо, и не согледуваат дали помагаат на блиски или непознати.


Рибите не трчаат по пари и не се интересират за материјалното. Немаат ништо против богатството, туку знаат дека тоа е нешто минливо и не ги прави комплетни. Многу се сочувствителни и полни се со емпатија. Тие се поразлични од другите и се како скапоцен камен кој мора да го чувате.

Тие сакаат да играат на сигурно и не се знак што ризикува многу. Тие се сметаат себеси за многу внимателни и со тоа ги пропуштаат работите и можностите во животот, финансиски и деловни и љубовни.

БЛИЗНАЦИ

Близнаците тешко ќе се скрасат и смират, но ако ве избрале вас, тогаш постои многу добра причина поради која ве избрале токму вас меѓу сите останати.

Исклучително се духовити, ќе ве засмејуваат и забавуваат во текот на вашиот однос со нив. За да го задржите и одржите вашиот однос со нив, најдобро е да пробате да размислувате за нештата кои на Близнаците ќе им дадат стимулација и возбудување.

На Близнаците не им пречат промени, но ако ги доживуваат во преголеми количини, може да им станат преоптоварување.

ВАГА

Вагата секогаш е во потрага по совршена личност. Позната е по тоа што знае да помине долг временски период во кој не се потпира на никој друг освен на самата себе си за да се чувствува среќна.

Откако ќе се врзе за една личност, тие двајца мора да бидат потполно синхрознизирани еден со друг.

Таа ќе се потруди да го задоволи својот партнер, врската да е полна со живост и никогаш да не им биде премногу досадна. Ќе бидете воодушевени од тоа колку всушност Вагата може да биде неверојатен партнер.

Таа никогаш нема да ви каже нешто навредливо, туку секогаш ќе бидете во можност да ја почувствувате нивната топлина. Таа е многу чувствителна и има посебна магија преку која ја искажува својата добрина.

Ако сакате некоја Вага, тогаш треба да сфатите дека нејзе ѝ се значајни зборовите, но и делата. Таа не лаже и не се фали, не знае како да го прави тоа. Вашите зборови упатени кон неа не смеат никогаш да бидат празни.

РИБИ

Оние кои се родени во хороскопскиот знак Риба се едни од најромантичните личности кои некогаш би можеле евентуално да ги запознаете. Рибата е неверојатно великодушна, има срце од злато и има многу длабоки емоции. Љубовниот однос со Рибата може да се покаже како еден од најдобрите врски што може да ги доживеете. Кога Рибата ќе се вљуби во некого, таа ќе направи сè за нејзиниот партнер да се чувствува најсреќен на светот.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close