Дом и семејство

Ова никој не го очекуваше: До неодамна мајка му го издржуваше- нема да верувате што работи сега Мирко Шијан

Се фати за работа...

Иако целиот живот го издржуваше, сека пејачката Гоца Божиновска не мора да се грижи за синот Мирко Шијан бидејќи тој конечно почнал да работи, и тоа кај неговата баба Данијела и дедото Богдан Родиќ, родителите на неговата сопруга Бојана Родиќ.

фото Курир.рс

Гоца повеќе нема да го издржува синот иако тоа го правеше со години. Според медиумите, наследникот на Гоца почнал да работи во семејниот бизнис на неговата сопруга Бојана Шијан и најчесто доставува пилиња. Сега сообраќа на релација Тител-Сурчин.

фото Курир.рс

– Мирко никогаш немал постојана работа. Секогаш беше некоја комбинација, а мама секогаш беше со него. Неговиот живот се промени откако ја започна врската со Бојана, а дополнително се промени кога добија син и се венчаа. Неговата сопруга е од вредно семејство, а колку што се сеќава секогаш работела со сестрите Богдана и Наташа и на пазар и дома. Навистина не знам за какви услови се договориле, но Мирко е пресреќен и завршува се што треба да се направи околу фармата. Тие се хармонично семејство, а тој е зет на Родиќ и е многу добредојден во друштвото – вели соговорникот на српски „Курир“ кој е близок со Родиќ.

Фото Инстаграм/Бојана Родиќ

Од друга страна, Гоца секогаш сакала Мирко да се вработи за да има редовни примања. Инаку таа веќе подолго време доброволно не работи како порано бидејќи се посветила на семејството.

фото инстаграм/Гоца Божиновска

– Финансиски му помагаше на синот, но сега, кога нема толку работа, веќе не е така. Сè се смени по короната, а ја погоди трагедијата, поч-ина нејзината мајка и оттогаш се пензионираше. Таа се посвети на семејството и грижата за внукот Зоран. Мирко сега е глава на куќата и сериозно сфатил дека мора да работи. Тој одлично се сложува со својот дедо и дава драгоцен придонес во семејниот бизнис, иако неговите деца еден ден ќе го преземат тоа. Ништо не му е тешко. Вози месо со комбе до пазарите каде Родиќ имаат тезги и учествува во сите потребни работи. Понекогаш цел ден го поминува на терен. Бојана е бремена и чува дете, па не работи како порано, но затоа Мирко презеде дел од нејзините обврски – заклучува изворот.

фото инстаграм/Мирко Шијан

Шијан се огласи по овие наводи и рече:

фото принтскрин/Инстаграм-Бојана Родиќ

– Секогаш сум за чесна работа. Ова е моето семејство и секако дека секогаш ќе помагам, но не сум официјално вработен во фирмата на мојата сопруга и нејзините родители. Не се разбирав во пилешко, дури кога почнав да излегувам со Бојана почнав да го јадам и сега можам точно да кажам кога се работи за вистинско домашно пилешко и кога е купено. Можам да им кажам на оние кои известуваат за такви приказни да не се грижат бидејќи фала богу имаме се. Моите дедо и баба се толку вредни, што е неверојатно. Верувајте ми, никогаш во животот не сум сретнал такви луѓе. Ништо не им е тешко, и секако, што и да им треба, тука сум – изјави Мирко за Курир.

Фото Инстаграм/Бојана Родиќ

Инаку Бојана и Мирко Шијан пред два месеци открија дека ќе станат родители по втор пат.

фото инстаграм/Бојана Родиќ

Баба Гоца беше најсреќна поради овие вести:

Фото Инстаграм/Бојана Родиќ

-Бојана е повторно бремена, нека ужива во бременоста. Јас и Мирко презедовме се на себе, на неа останува да се одмори и да ужива, кога ќе го направи тоа ако не сега кога е во благословена состојба, рече популарната пејачка за „Стар“.

фото инстаграм/Бојана Родиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close