Кафе муабет

Ова не интересира со години: Еве што вели Марија Шерифовиќ за нејзината забранета љубов

Пејачката откри дека сака да се омажи...

Откако Марја Шерифовиќ пред  јавноста откри дека е ге-ј, никој повеќе не ја праша кое и е момчето, туку која е девојката на Марија Шерифовиќ.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ м

Секако на оваа тема, откако излезе од „мракот“  поп-дивата никогаш не сакаше да зборува, тврдејќи дека нејзиниот емотивен живот е нејзина работа.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

Со оглед на тоа дека сè уште не сме запознале ниту една девојка на Марија, а неодамна таа откри дека сè уште сака момчиња се запрашавме дали одлуката јавно да каже дека е ге-ј е вистинска работа или само маркетиншки трик на Марија и безбеден начин да го заштити нејзиното ментално здравје од глупави прашања како оние зошто не носи фустани и не се шминка.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

Во едно интервју за Азра.ба Шерифовиќ истакна дека еден ден дефинитивно ќе се омажи и дека ќе има семејство со него и дека тоа е нејзиниот сон.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ м

– Сакам мажи и еден ден сигурно ќе имам семејство и деца. Флертувам и со жени понекогаш, зависност од тоа како сум расположена. Флертувањето е најнеопасното нешто што може да се случи во врската помеѓу двајца луѓе од кој било пол. Иако можеби не изгледа така, јас сум весела личност и многу опуштена личност. Ја презирам квалификацијата на луѓето по националност, сексуална ориентација, боја на кожа – изјави тогаш таа.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

Иако Марија Шерифовиќ важи за личност која ретко зборува за својот приватен живот, но неодамна откри неколку детали за себе и за својот емотивен живот.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ м

Пејачката откри дека нејзините врски најчесто завршувале затоа што не била верна, но се случувало да ја изневерат и неа, што тешко го поднесувала.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

Пејачката не зборува често за ова во јавноста, па многу малку се знае за нејзиниот емотивен живот, но овој пат таа ги изненади сите со својата искреност.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

– Дури и премногу ме изневеруваа. Се борев многу тешко со тоа. Тоа е страшно предавство. Сè повеќе сфаќам дека поентата е да се биде во хармонија со саканата личност. Останатото може да се купи – изјави во една прилика Марија.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

Пејачката истакнува дека е тешко да ја освојат и дека речиси никогаш не го прави првиот чекор.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

– Игрите кои предизвикуваат љубомора со годините ми се сè помалку сочувствителни. Јас сум посесивна личност, во тие ситуации можам да реагирам бурно и ни малку пријатно. Сè уште не сум доживеалa некој да ме освои! За почеток изгледаm многу тешко, да не речам непобедливо – изјави Марија.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

– Прекрасно е чувството кога никој никогаш не ти приоѓа. Да беше поинаку, веројатно ќе беше губење време. Одамна го немам направено првиот чекор, ниту пак планирам да го направам тоа наскоро. Немам нерви, време или трпение за никого. Во моментов ми е толку убаво и нема да се замарам со тоа дали сум сингл или не, ниту е услов за среќа – истакнува Марија.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

Пејачката истакна дека моментално е среќна што е слободна.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

– За мене е незамисливо некој да има агресивен пристап кон мене. Но, рака на срце, немаше ниту романтични обиди. Всушност, речиси немаше пристапи. Врската се случува само ако сакам – изјави Шерифовиќ.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

– Јас сум намќор, катастрофа од човек. Јас сакам само песок, јапонки, шорцеви, а ова тронтање по снег не можам да го поднесам. Сакам да гледам снег низ прозорец, ако е можно со кајмак и уштипци, рекла низ насмевка Шерифовиќ.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close