Кафе муабет

Ова е 10 МИЛИОНСКИОТ ЗАМОК НА СВЕКОРОТ НА ЈАНА ТОДОРОВИЌ: Овој луксузен имот изгледа како трговски центар, а за имотот во Белград платил 15 милиони евра

Богато се омажи...

Пејачката Јана Тодоровиќ го привлече вниманието на медиумите кога во јавноста се појави веста дека нејзиниот свекор поседува огромна палата вредна милиони.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Свето Тодоровиќ, свекорот на пејачката Тодоровиќ, се најде во центарот на вниманието на јавноста кога се дозна дека си купил цел спрат во Белград за 15.000.000 евра.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Медиумите отидоа чекор подалеку и ја открија богатата позадина на сопругот на Јана, Иван, со кој таа е во брак од 1995 година.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Пејачката е всушност снаа на Свето Тодоровиќ, човек кој има империи во Минхен и Белград. Неговите вили, паркинзи, спратови со облека и чевли личат на трговски центри.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Нејзината свекрва, мајка на нејзиниот сопруг Иван, исто така поседува ланец на салони за убавина во Минхен.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

А Јана се однесува како воопшто да не мисли и да не ја допре богатството кое го доби со бракот, богатството на свекорот кој сакаше таа да престане да пее.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Инаку Јана Тодоровиќ повеќе од две децении е во брак со својот сопруг Иван со кој има ќерка Кристина Џулијен.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Тие важат за еден од најхармоничните парови на естрадата, а парот се запознал кога Иван имал 21 година.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Иако секојдневно уживаат во љубовта, сопругот на Јана речиси никогаш не се експонира во јавност, а нивната приватност строго ја чуваат од љубопитните очи.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

„Кога првпат те видов не ми се допадна, но кога почна да пееш се заљубив. Долго размислував и конечно ја отпеав песната на Цеца. Тој тогаш имаше 21 година“, рече Јана.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

“Се запознавме пред точно 23 години во Косово, каде што и живеев и пеев. Тој дојде да ме слушне затоа што му требаше пејачка за неговиот ресторан што го отвораше во Минхен. Штом ме слушна, „Два часа подоцна, тој ми пријде и ми рече:„ Ќе бидеш моја или ничија “. Вака изгледаше нашата прва средба“, рече пејачката.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

„Покрај тоа, тогаш бев во врска, зошто сега би криела кога многу од моите пријатели знаат што се случуваше во тој момент, па по еден месец влегов во сериозна врска и се омажив за Иван. И така, ние сме заедно 23 години и имаме прекрасно девојче.

фото Фејсбук/Јана Тодоровиќ

Нема да кажам дека падна на моето пеење, но мислам дека беше така “, призна Јана.

фото Фејсбук/Јана Тодоровиќ

„Не бев за албум, сакав да бидам со него, да имам деца, а тој ми рече: „Не. Ќе снимаш албум“. Можеби неговите не беа задоволни од неговиот избор на почеток. Плачев кога ме запроси, моите видоа дека е тоа вистинското, едвај чекаа да ме задржат, да не се вратам, имаше радост и славење. Свадбата беше многу подоцна, таа хартија не значи ништо, толку години сме таму каде што сме“.

фото Фејсбук/Јана Тодоровиќ

Многу се зборуваше за тоа колку е богат партнерот на пејачката со оглед на тоа дека живеат во Палас, а таа ја откри правата вистина за капиталот.

фото Фејсбук/Јана Тодоровиќ

“Мојата ќерка е најголемото богатство. Се друго… Замокот што го имаме е во сопственост на мојот свекор. Ние сме големо семејство и тој е успешен и почитуван човек. Отсекогаш живеев скромно и во тој дух јас го воспитувам своето дете“, рече таа.

фото Фејсбук/Јана Тодоровиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close