Кафе муабет

Ова е сестрата на Сека Алексиќ- живее во Босна и е пејачка, погледнете колку си личат! (ФОТО)

Сека не зборува многу за своето семејство...

Иако со години се занимава со јавна работа и е една од најпопуларните пејачки на овие простори, Сека Алексиќ ретко го спомнува семејството.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

Популарната пејачка Сека Алексиќ има постара сестра, која исто така се занимава со музика, но за тоа речиси никогаш не зборува во јавноста.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

Сестрата на Сека Алексиќ се вика Ајсела Малкиќ и речиси цел живот живее во Босна каде работи како пејачка.

ФОТО ИНСТАГРАМ/Ајсела Малкиќ

Ајсела е родена во Тузла, а со години и таа, како и Сека, пее. Имено, таа често настапува во ресторани и барови пеејќи народна музика.

ФОТО ИНСТАГРАМ/Ајсела Малкиќ

Таа е во одлични односи со нејзината мегапопуларна сестра Сека Алексиќ, што најдобро говори податокот дека некогаш гостувала како вокал на нејзиниот концерт.

ФОТО ИНСТАГРАМ/Ајсела Малкиќ

Голема желба на Ајсела е да сними дует со Сека, но тоа се уште не се случило. Иако не е голема ѕвезда како нејзината сестра, Ајсела е многу популарна во делот од земјата каде што живее.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

А кога се работи за Сека, таа е многу горда на својата сестра.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

Тие две не поминуваат многу време заедно, но кога ќе се сретнат, се трудат да го направат убаво и квалитетно време поминато заедно.

ФОТО ИНСТАГРАМ/Ајсела Малкиќ

Сека во моментот е посветена на својата кариера, а најмногу време посветува на семејството и воспитување на синовите Јаков и Јован.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

Имено таа проговори за проширување на семејството па се очекува во септември повторно да започне со ин витро постапка.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

Јавноста веќе знае колку време Сека сакаше да стане мајка, а пред шест години таа желба и се исполни.
Првото дете Јаков го роди во септември 2016 година, а четири години подоцна, поточно во јануари 2020 година, го роди вториот син Јован.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

Сека во неколку наврати истакна дека мајчинството е најубавото нешто што една жена може да го доживее, а како што рече, би сакала да добие ќерка со сопругот Вељко Пиљикиќ.

ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ

Нејзиниот постар син избрал име за сестричката а тоа е Софија.

Фото: Инстаграм/ Сека Алексиќ

Светлана објави дека во септември планира да оди на ин витро оплодување.

Фото: Инстаграм/ Сека Алексиќ

Пејачката додала и дека сака големо семејство и дури пет деца.

Фото: Инстаграм/ Сека Алексиќ

– Сите грешки што ги правиме како родители со првото дете, ги исправаме со второто, третото, четвртото и петтото. Се надевам дека ќе бидат пет. Се надевам. Во септември планирам повторно да одам на вонтелесно оплодување. Што и да биде, Господ да даде само здравје – изјави пејачката.

ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ

Пејачката се осврна и на темата каква е како мајка, и истакна дека е среќна и задоволна што се исполнила во таа улога бидејќи тоа е она што го посакувала долго време.

ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ

– Замислете да родам близнаци. Колку и да даде Господ, јас сум задоволна. Макар и да не забременам повторно јас сум среќна и задоволна. Како мајка го постигнав тоа што го посакував долго време – истакна пејачката.

ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close