Кафе муабет

Ова е првата љубов на Дарко Лазиќ: Го изгуби умот по оваа црнка со сини очи!

Пејачот бил заљубен, но врската завршила поради љубомора...

Пејачот Дарко Лазиќ е познат по бурниот љубовен живот, а моментално ужива во врската со Барбара Бобак.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Двајцата наводно тајно се венчале во Америка.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

За фолкерот тоа не би бил прв брак бидејќи претходно беше во брак со Ана Севиќ со која ја има ќерката Лорена, додека со поранешната свршеница Марина Гагиќ има син.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Сепак, малкумина знаат дека неговата прва љубов била анонимна бринета која го освоила уште пред да биде популарен.

фото Фејсбук

Медиумите претходно пишуваа дека токму поради неа Дарко во тоа време „го изгубил умот“, но нивната врска не траела долго, а причина за нивната разделба била љубомората.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

Наводно, девојката не ја издржала популарноста на Дарко и постојаното присуство на жени кои секојдневно го прогонувале, па ставила точка на нивната врска.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

Девојката на Дарко Лазиќ објави среќна вест!

Пејачот Дарко Лазиќ и неговата девојка Барбара Бобак неодамна отпатуваа во Америка каде напорно работат, но и секој слободен момент го користат за уживање во романтични моменти.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

Откако стапија во врска, Барбара ужива во подароците од нејзиниот сакан а за тоа редовно ги информира нејзините фанови преку социјалните мрежи.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

Имено, Барбара не можеше да ја сокрие својата среќа и на Инстаграм профилот објави фотографија од скап часовник на раката кој го доби од Лазиќ.

фото инстаграм/Барбара Бобак

– Реков да!!! – напиша таа во описот на сликата и предизвика лавина реакции.

фото инстаграм/Барбара Бобак

За потсетување, пред извесно време при едно телевизиско гостување тие освоија бројни симпатии од фановите, нагласувајќи дека планираат и семејство. Сепак, Дарко нагласува дека овој пат би одел по ред.

-Прво свадба па дури потоа принова.

фото инстаграм/Барбара Бобак

– Секако дека планираме бебе! Но, таквите работи не се планираат премногу. Јас и Барбара разговаравме за тоа – рече Дарко во „Пулс на Србија“.

фото инстаграм/Барбара Бобак
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

– Здравје, ќе имаме бебе понатаму. Овој пат ќе одиме по ред. Се најдобро за минатото, но поважна е иднината. Сите знаат дека сум бил оженет, како и дека бев во вонбрачна заедница, но никогаш не сум правел свадба со никого, сега ќе направам. Дај боже, да остане вака, Барбара ќе биде единствената жена со која ќе направам голема свадба, рече Дарко.

фото инстаграм/Барбара Бобак
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close