Кафе муабет

Ова е несудениот сопруг на Брена: Пред да биде со Боба многу го сакала овој маж (ФОТО)

Биле во врска долги години...

Иако веќе со децении е во брак со поранешниот тенисер Боба Живојиновиќ, она што малкумина знаат е дека регионалната ѕвезда Лепа Брена била во врска со Мирко Крлиќ кој бил нејзина голема љубов.

фото инстаграм/Лепа Брена

Имено, Брена ја започна својата музичка кариера во 1980 година, а медиумите тогаш шпекулираа за нејзиниот брак со новинар, но пејачката неколку години подоцна се омажи за Живојиновиќ.

фото инстаграм/Лепа Брена

Жителите од Зрењанин сметале дека Брена еден ден ќе им стане снаа бидејќи врската со диџеј Крлиќ никому не личеше минлива врска ниту пак се насетуваше раскинување. Таа врска траеше долго, а самата Брена во едно интервју изјавила дека има едно момче кое искрено го сака.

фото инстаграм/Лепа Брена

Многумина тогаш се прашуваа кое е момчето за кое зборува пејачката, а само жителите на Зрењанин знаеја дека се работи за нивниот сограѓанин Крилиќ.

фото инстаграм/Лепа Брена

Мирко беше уредник и водител на ТВ емисии со политичка и општа општествена содржина, главен и одговорен уредник на весникот „Зрењанин“. Работел и како ПР менаџер во „Југоремедија“ и бил маркетинг директор во „Серво Михаљ турист“, а еве што изјавил за љубовта со Брена.

Фото Инстаграм/Лепа Брена

– Точно е дека Лепа Брена ми беше девојка долго време и дека се сакавме. Но, сега тоа е минато и сега сме само добри пријатели. За тоа што зборува Зрењанинската чаршија, дека требало да се омажи за мене и дека, така да се каже, се е готово“, можам да кажам дека се е измислено и нечии убави желби… Можам да кажам дека по нашата забава Брена беше и останува голем пријател за мене. И да ви кажам искрено, воопшто не се изненадив кога неодамна беше објавено дека се мажи. Затоа што одамна знам за нејзината желба. Додека бевме заедно, таа често ми велеше: „Мирко, мојата најголема желба е да основам сопствено семејство. Постојано ме прогонува помислата дека славата еден ден ќе помине, а јас ќе останам сама… Не можеше да се ослободи од тој страв, особено што постојано беше одвоена од нејзините родители, кои живеат во Брчко – изјави Крлиќ еднаш „ Југопапир“ и Сабор“.

Фото Инстаграм/Лепа Брена

-Брена ја запознав кога за прв пат настапи во Зрењанин. Тоа беше пред неколку години, кога таа пееше во хотел Војводина како се уште неоформена пејачка. Тоа беше љубов на прв поглед. И почнавме да се забавуваме. Потоа работев како ди-џеј во Домот на млади, а подоцна во кафеана. Брена два месеци пееше во нашиот град, а се видовме подоцна кога го напушти Зрењанин – додаде Крилиќ.

фото принтскрин

-Додека таа гостуваше овде ретко поминуваше ден да не бидеме заедно. За тоа време добро ја запознав и можам да кажам дека нејзиното секојдневие беше сосема поинакво од улогата на пејачка и забавувачка во кафеана. На работа, таа беше професионалец до крај, а потоа – многу обична, морална жена, покрај тоа, за нејзините години и многу интелигентна. Таа знаеше што сака! изјави поранешното момче на Брена.

Фото Инстаграм/Лепа Брена
Фото Инстаграм/Лепа Брена

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close