Кафе муабет

ОВА ГО ЧЕКАВМЕ СО МЕСЕЦИ: Огњен откри детали за разводот кои никој не ги знаеше- Тежок сум на солзи, имав тешки моменти, се навикнувам без неа…

Искрено ја сакал својата поранешна...

Пред неколку месеци како бoмбa одекна веста дека познатиот водител Огњен Амиџиќ и манекенката Данијела Димитровска се разведуваат а тие тоа го потврдија и преку заедничка изјава.

Фото Фејсбук/Данијела Димитровска

Имено парот соопшти дека на нивниот десетгодишен брак му дојде крајот, а набргу потоа секој тргна по својот пат.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

Двајцата излегоа со заедничко соопштение и истакнаа дека освен ова нема да даваат дополнителни изјави.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

– Сакаме да ве информираме дека решивме да се разделиме, а одлуката за развод ја донесовме заедно.
Ќе останеме во пријателски односи заради интересите на нашиот син и во оваа прилика повеќе нема да се рекламираме и да даваме изјави. Нашиот развод не е по вина на трето лице, па нема простор за дополнителни шпекулации. Сакаме да им се заблагодариме на сите медиуми за досегашната соработка и да ве замолиме да ја почитувате одлуката да не се зборува на оваа тема – беше истакнато во соопштението.

фото архива

Но сега водителот Огњен Амиџиќ реши конечно да прозборе за разводот во емисијата „Во терапија со Славица Ѓукиќ Дејановиќ“.

Фото Фејсбук/ Огњен Амиџиќ

Водителката го праша Огњен Амиџиќ дали бил заљубен во поранешната сопруга Данијела Димитровска, на што тој кратко и јасно одговори: „Па да бев сум. Искрено, бев“.

фото принтскрин

– Се што правев во мојот живот поврзано со емоциите секогаш беше од срце. Никогаш не влегов во ниту една приказна за каква било корист, на кој било начин. Секогаш беше искрено. Секогаш беше најчисто, и во смисла на емоции и се. Така сум воспитан, тоа доаѓа од дома. Секоја љубов треба да биде љубов заради љубовта. Љубов што се случува. Отсекогаш сум зборувал малку за моите бракови и секогаш се согласувавме да не зборуваме за тие работи бидејќи во медиумите секогаш кога некој ќе каже нешто може да се напише некој наслов, да се продолжи некоја приказна. Тогаш има проблем бидејќи син ми веќе користи интернет и може да прочита нешто што нема да му се допадне. И тогаш, во врска со тие работи, а во договор со мојата бивша сопруга, бев за тоа да не се зборува од проста причина што ќе ја зачуваме нашата приказна таква каква што е суштински и дека ќе го заштитиме синот во таа приказна. – изјави Огњен во емисијата „На терапија со Славица Ѓукиќ Дејановиќ“.

фото инстаграм/Огњен Амиџиќ

На прашањето дали разделбата се уште го боли, тој одговори:

фото принтскрин

– Сето тоа се уште свежи работи кои се сложуваат, велам дека најважно е да се разбереме, да се договориме и да направиме здрава приказна со личноста со која сте биле партнер и родител.

фото принтскрин

– Ова не се работи што можете да ги заклучите и спакувате. Тоа е период на приспособување во однос на тоа како се да функционира на најдобар можен начин – рече Огњен, а на прашањето дали чувствува вознемиреност, тој одговори:

фото принтскрин

– Поминав низ фази на прифаќање, размислување, одмерување, рационализирање, поставување на работите. Некаде се осознавate себеси, ја сфаќаte реалноста…

фото принтскрин

– Сум имал различни фази, но тежок сум на солзи. Имав подеми и падови во тие приказни и многу разговори и мислам дека ова е период во кој се уште се прилагодувам на се. Она што најмногу ни помогна во таа приказна е што разговаравме и сфативме дека токму тоа е тоа, заврши една фаза, започнува втората фаза во која треба да сфатиме што и како. Имаме прекрасно дете кое треба да продолжи да ја чувствува истата љубов.

фото принтскрин

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close