Кафе муабет

Оваа црнка му го освои срцето на Дарко Лазиќ – без неа неможе да го замисли животот!

Се појави видео што „ја потврдува врската“...

Пред извесно време во јавноста излезе веста дека Марина Гагиќ и Дарко Лазиќ се разделија, а сега пејачот има и нова љубов.

foto instagram
foto instagram
foto instagram

Се шушкаше дека по разделбата со Марина Дарко започна љубовна врска со пејачката Барбара Бобак и иако ги демантираше ваквите написи во медиумите, се појави видео што „ја потврдува врската“.

foto instagram
foto instagram
foto instagram

Барбара сподели дел од атмосферата од нејзиниот роденден кој го славеше во Швајцарија, а на  Инстаграм сподели видео на кое се гледа како се забавува со пејачот и со тоа ја потврди нивната врска.

foto instagram
foto instagram
foto instagram

Двајцата пееја цело време и не ги тргнаа насмевките од лицата, а јасно е колку се интимни, па нема сомнеж дека уживаат во љубовта.

foto instagram
фото инстаграм
фото инстаграм

Неодамна блиски пријатели на Дарко за српски Курир изјавија дека „тој дури и не може да го замисли животот без неа“.

foto instagram
Foto instagram/ Bobak S. Barbara
foto instagram
foto instagram

“Дарко е лудо заљубен во Барбара и неколку пати на ден се слушаат и се гледаат преку видео повици. Тој веќе планира Барбара да дојде кај него во Германија за да живеат заедно и не е исклучена можноста тоа да се случи, со оглед на тоа што тој не планира да дојде наскоро во Србија “.

Foto instagram/ Bobak S. Barbara
foto instagram
foto instagram
Foto instagram/ Bobak S. Barbara
foto instagram
Foto instagram/ Bobak S. Barbara

Барбара има 22 години и е од Футог, близу Нови Сад. Според близок извор на Лазиќ, таа и пејачот се познаваат подолго време, а повеќе пати пееле заедно во Белград и Србија на забави, но и во клубови ширум дијаспората. Од првата средба имаше искри меѓу нив, но Лазиќ, кој во тоа време уживаше во својата љубов со Марина, не проба ништо. Тој остана во контакт со Гагиќ а штом официјално ја раскина свршувачката со Марина, тој и предложи на Барбара да се видат, што таа веднаш прифати.

foto instagram
foto instagram
foto instagram

Тие во моментов уживаат во врската, но цело време се обидуваат да сокријат од поширокиот круг на луѓе дека се заедно. Сепак, неколку пати биле видени заедно во ресторани и на сплавот на кој Лазиќ често излегува, па неговите блиски пријатели се запознати со тоа дека ужива со неговата нова љубов.

foto instagram

Пред извесно време во медиумите се појави веста дека пејачка која сакаше да остане анонимна веќе неколку години се обидува да го заведе Лазиќ и дека сака по секоја цена да биде со него и да роди дете, па многумина веруваат дека Барбара е таа пејачка и дека успеала во својата намера. Инаку, Барбара Бобак се појави и во најголемото музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, каде се натпреваруваше за директен премин во четвртото коло. Таа беше кандидатка на Мили, но не наиде напозитивни коментари од жирито, кое не беше воодушевено од нејзиното пеење.

foto instagram
foto instagram

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close