Кафе муабет

Оваа убавица му е сопруга на водителот во „Ѕвездите на Гранд”- помлада е од него 17 години!

Водителот се ожени во четврток, а на свадбата дојде со папучи!

Многумина дури и не знаат дека тој е во брак долги години со атрактивната докторка Маја, со која има син, а која е 17 години помлада од него…

Воја Недељковиќ е еден од омилените водители во Србија кој повеќе од 20 години е на тв екраните, а за неговиот приватен живот се знае многу малку.

foto instagram

Многумина дури и не знаат дека тој е во брак долги години со атрактивната докторка Маја, со која има син, а која е 17 години помлада од него.

foto instagram
foto instagram
foto instagram

Водителот случајно се сретна со својата сопруга, а подоцна повторно се видоа на настанот што требаше да го води Деки Пантелиќ, но поради сплет на околности Воја го замени и по се изгледа тоа му донесе среќа во љубовта.

фото инстаграм

– Можеби Деки сега би бил оженет со неа. Од таа манифестација, често се слушавме во следните неколку месеци и започнавме врска – рече водителот во една прилика.

Нивната врска се одвиваше многу брзо, со оглед на тоа што по три месеци тие започнаа да живеат заедно, а нивниот син се роди набрзо откако започнаа заеднички живот.

фото инстаграм
фото инстаграм

Бидејќи водителот често  беше под притисок од многумина да се ожени, тој секогаш велеше дека тоа ќе се случи во четврток, а на својата венчавка се појави во папучи.

фото инстаграм

– Тоа е еден од ретките денови кога не работам, и тоа е глупав ден, ништо не се случува во четврток, па да го исполниме денот. И беше четврток, што е најинтересно – се присети Воја.

foto instagram
Foto Story.rs

– Таа е позрела од мене во многу работи, а во нашиот случај нема судир на генерации. Не сакам стереотипи, затоа соработував и со постари и помлади луѓе во мојата работа, што го сметам за големо богатство. Мислам дека, како што секоја нација заслужува онаков владетел каков што има, така секој маж, вклучувајќи ме и мене, има жена каква што заслужува – рече Воја неодамна за „Стори“.

фото инстаграм

– За мене би било неважно и доколку Маја е постара од мене 17 години, затоа што во неа најдов личност која ме прави среќен – истакна тој.

foto instagram
фото инстаграм

– Таа заврши медицина, работи како доктор во Институтот за трансфузија на крв и во моментов е специјализирана за некои крвни работи што не можам ни да ги кажам. Јас ја поддржувам онолку колку што таа ме поддржува мене – изјави тогаш Недељковиќ.

foto instagram
foto instagram
foto instagram

“Љубовта и почитувањето се најважни во врската помеѓу двајца емотивни партнери. Треба да почитувате некого за да го сакате, ако нема почит и блискост, тогаш нема таква љубов. Љубовта не е иста категорија, започнува на еден начин, се модифицира во друг, во трет… Љубовта не е нешто што е вечно иста работа, но важно е секогаш да ја имаме“, истакна водителот.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close