Кафе муабет

Оваа убавица е снаата на Жика Јакшиќ- син му е познат енолог а еве со што се занимава неговата избраничка (ФОТО)

Го освои со својата мирна природа...

Андрија Јакшиќ е син на познатиот водител и продицент Жика Јакшиќ. Имено во една прилика наследникот на Жика, призна дека се плаши од брак, затоа што многумина му велеле како да е затвор!

ФОТО: Инстаграм/Жика Јакшиќ /

Снаата на Жика Јакшиќ, Јехослава Јакшиќ е строго против појавување во јавност.

ФОТО: Инстаграм/Жика Јакшиќ /

Сопругата на наследникот на водителот, мајсторот енолог Андрија Јакшиќ, е фокусирана на козметичкиот сектор и води мирен живот далеку од јавноста.

фото инстаграм/Жика Јакшиќ

Јакшиќ во една прилика откри дека ги почитува желбите на снаата и не ја тера да се фотографира за медиумите. За Стори признал дека му се допаѓа да живее со неа и неговиот син под ист покрив, бидејќи прекрасно се согласуваат и се почитуваат, а особено се радува кога ќе види како младенците се надополнуваат.

фото инстаграм/Жика Јакшиќ

Судбоносното “да” со Андрија го кажала на интимна церемонија во Германија, а набрзо и двајцата со водителот се преселиле во Бежанијска коса.

ФОТО: Инстаграм/Андрија Јакшиќ

Наследникот на Жика е воодушевен од брачниот живот, особено од неговата избраничка и нејзината мирна природа.

ФОТО: Инстаграм/Жика Јакшиќ /

– Еден месец на нашиот заеднички одмор имав можност да ја набљудувам Јехослава, и да набљудувам дали е темпераментна или повлечена девојка. Веднаш ми се допадна и по примерот на моите родители, по две години врска, сметав дека е нормално да ја запросам. Многумина ми кажаа дека бракот е затвор, но јас уживам во него. Никогаш во животот не сум се чувствувал подобро – изјави наследникот на Јакшиќ.

фото инстаграм/Жика Јакшиќ

За потсетување, продуцентот и авторот на емисијата „Никогаш не е доцна“, Жика Јакшиќ има два сина од два брака. Првиот син Андрија го доби од бракот со Снежана, додека Душан го доби пред шест години во брак со Дајана.

ФОТО: Инстаграм/Жика Јакшиќ /

Жика многу пати истакна дека е многу горд на својот син, бидејќи ја продолжи традицијата на неговиот роден град Александровац, кој е познат по винското кралство.

ФОТО: Инстаграм/Жика Јакшиќ /

-Работата со вино е многу сериозна. Тоа го започна мојот син Андрија. Тој е најобразован Србин во тој поглед, тој е господар на енологија ( наука која го изучува виното од сите аспекти, од бербата на грозје до производство и складирање на вино) – се пофали Жика во разговорот за српски „Свет“.

ФОТО: Инстаграм/Жика Јакшиќ /

-Иако тој можеше да ја заврши таа работа каде и да посака во светот, почнувајќи од Калифорнија, преку Канада, Париз и сите други дестинации, успеав да го задржам во Србија и сега тој работи тука – додаде Јакшиќ.

ФОТО: Инстаграм/Жика Јакшиќ /

-Од осум натпревари на кои отиде нашето вино, тој освои исто толку медали. Пет златни, две сребрени и една бронза. Мојот син го направи своето прво вино во 2016 година, како ремек-дело, а последните две години работата се одвива многу сериозно – вели Жика.

ФОТО: Инстаграм/Жика Јакшиќ /

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close