Кафе муабет

Објави емотивна фотографија со татко и – ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ИЗГЛЕДАЛА НАШАТА ПОЗНАТА ВОДИТЕЛКА ВО ДЕТСТВОТО

Заштита и љубовта од семејството никогаш не излегуваат од мода...

 

Пред околу две години најгледаното кулинарско шоу во земјава ,,Брза кујна’’ кое се емитува на Сител телевизија претрпе сериозни промени.

Фото:Фејсбук/Сања Савеска

Шоуто започна со ново руво и нова водителка. Имено, наместо воодителката Александра Илиевска, во улога на водителка застана Сања Савеска.

Фото:Фејсбук/Сања Савеска

Сања е познат лик кој претходно беше дел од утринската програма на Тв 24.

Фото:Фејсбук/Сања Савеска

Фото:Фејсбук/Сања Савеска

Секогаш средена од глава до пети, насмеана и позтивна, гледачите се чини како прекрасно да ја прифатија.

Сања е доста активна на социјалните медиуми каде со своите фанови споделува дел од своето секојдневие.

Фото:Фејсбук/Сања Савеска

Летово, таа го прослави и нејзиниот роденден.

Нескромно, сподели дека не ги крие годините и дека тие се само бројка.

Фото:Фејсбук/Сања Савеска

„Годините не значат ништо,тие се само бројка! Важен е мирот,среќата и радоста кои ги носиме во срцата и пријателите со кои ги споделуваме. Но најважно е без оглед на се, низ годините да чекориме храбро и со насмевка. Бидете ми сите живи и здрави и едно огромно благодарам за искрените и убави честитки’’, напиша Савеска во својата честитка.

Фото:Фејсбук/Сања Савеска

Водителката наполни 42 години, но нејзиниот младешки изглед не го покажува тоа.

Неодамна, водителката објави една своја ретро фотографија на социјалните медиуми.

 

Фото:Фејсбук/Сања Савеска

На фотограгијата се татко и и таа во нејзиното детство.

За веднаш потоа до неа да постира и друга фотографија, таа денес, но си ист стајлинг.

Фото:Фејсбук/Сања Савеска

Па во описот под фотографиите напиша:

,,Модата се менува и се враќа,а заштитата љубовта и поддршката од семејството никогаш не излегуваат од мода. Татко и ќерка’’, сподели емотивно водителката.

Фото:Фејсбук/Сања Савеска

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close