Кафе муабет

Најзгодната баба во светот: Во седмата деценија и се додворуваат момчиња од 18 години!

Таа е фитнес тренер и дава совети за здрав живот...

64 |годишната Лесли Максвел од Австралија го привлече вниманието и ги запали социјалните мрежи со своето извајано тело.

фото инстаграм/Лесли Максвел

Имено таа е фитнес инструктор и личен тренер а вели дека тоа што е во седмата деценија од животот не и претставува никаква пречка да се чувствува убаво и да се грижи за своето тело и здравје.

фото инстаграм/Лесли Максвел

Лесли со години се занимава со фитнес и работи како личен тренер, а на социјалната мрежа Инстаграм има армија обожаватели на кои несебично им дава совети како да останат во добра форма или да ослабат.

фото инстаграм/Лесли Максвел

Затоа, таа решила на крајот на годината да ги сподели своите совети кои вредат злато.

Оваа баба реши на своите придружници да им помогне да го пребродат зимскиот период, кога повеќето луѓе се дебелеат – поради недостаток на физичка активност и уживање во висококалорична храна.

фото инстаграм/Лесли Максвел
фото инстаграм/Лесли Максвел

Сепак, Лесли не е сама во сето ова. Таа и нејзината внука Тиа (20) одат заедно во теретана и имаат за цел да им всадат здрави животни навики кај луѓето.

фото инстаграм/Лесли Максвел

– Свесна сум колку им е тешко на луѓето да не ја јадат сета таа празнична храна. Но, на телото му треба малку за да се навикне на добрата исхрана – вели Лесли.

Според неа, во овој период треба да се внесуваат повеќе протеини во вид на месо, а помалку колачи, алкохол и јаглехидрати.

фото инстаграм/Лесли Максвел
фото инстаграм/Лесли Максвел
фото инстаграм/Лесли Максвел

– Најдобро би било да се договорите со семејството или партнерот да истраеме заедно, бидејќи нема ништо подобро од тоа кога имате поддршка. Се трудите да вежбате секој ден, а ќе се изненадите од фактот дека само 15 минути активирање дневно може да донесе резултати – советува оваа баба.

фото инстаграм/Лесли Максвел

Таа признава дека кога била млада не внимавала на исхраната и дека дури на 50 години почнала да се грижи за своето здравје.

фото инстаграм/Лесли Максвел

– Смешно е колку малку му треба на човек за да се подмлади. Сега ми приоѓаат помлади момци и не ми веруваат кога ќе им кажам дека Тиа е моја внука. Многумина мислат дека јас сум нејзина постара сестра – низ насмевка вели Лесли и додава:

фото инстаграм/Лесли Максвел

– Имаше ситуации кога ми пријде 18-годишно дете. Секако дека би излажала ако кажам дека не ми ласка, и тоа е доказ дека годините не се пречка да изгледам убаво.

фото инстаграм/Лесли Максвел
фото инстаграм/Лесли Максвел
фото инстаграм/Лесли Максвел
фото инстаграм/Лесли Максвел
фото инстаграм/Лесли Максвел

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close