Дом и семејство

Нова драма во семејството на Луна Џогани: Анабела и Марко повторно се скараа- тој не сакаше ниту да ја погледне

Бабата, мајката и внуката уживаа во убавото време, а на изненадување на многумина Марко не им се придружи...

Ријалити ѕвездата Луна Џогани во текот на вчерашниот ден уживаше во прошетка со својата мајка Анабела и ќерката Мија, а на нив не им се придружи нејзиниот сопруг Марко Миљковиќ.

фото Инстаграм/Луна Џогани

Марко ги возел Луна и Мија до едно од шеталиштата каде ги чекала Анабела, па тие тргнале пеш, без Миљковиќ. Атијас цело време ја носеше внуката, а во неколку наврати ја фотографираше и нејзината ќерка.

фото Инстаграм/Луна Џогани

Бабата, мајката и внуката уживаа во убавото време, а на изненадување на многумина Марко не им се придружи.

фото принтскрин/папарацо лов

Сега повторно се разгореа приказните дека не се во добри односи иако Анабела го тврдеше спротивното.

фото Инстаграм/Луна Џогани

Како што претходно се шпекулираше, Анабела ретко доаѓа кај Луна и Марко, па мајката и ќерката најчесто се среќаваат надвор или во домот на пејачката.

фото Инстаграм/Луна Џогани

Пред да се сретне со својата мајка, Луна објави снимка од Марко од автомобилот, но тој очигледно ја играше само улогата на возач и не сакаше да поминува време со својата баба.

фото Инстаграм/Луна Џогани

Сето ова отвора сомнеж дека се уште не се во добри односи.

фото инстаграм/Луна Џогани

Ги закопаа воените секири…

Неодамна пејачката и поранешна учесничка во реалното шоу „Задруга“ и мајка на Луна Џогани, Анабела Атијас откри дека конечно го прифатила Марко Миљковиќ за член на семејството и ја „закопала секирата“ со него, и откри дека е со него сега откако мајка му почина.

фото Инстаграм/Луна Џогани

Анабела и Миљковиќ не се согласуваа за време на престојот во „Задруга 3“, на што публиката беше сведок секој ден, а пејачката откри дека сите кавги сега се зад нив и дека љубовта кон Луна и Миа победила.

фото Инстаграм/Луна Џогани

– Пред се ја ставаме љубовта кон Луна и Миа. Сепак, љубовта кон двете кои ни се важни победи – почна Анабела, а се осврна на неодамнешната загуба на Марко и рече дека е со него.

Фото Инстаграм/Луна Џогани

– Секако дека сум со него, тешко е, но тој е силен човек. Добро се држи – изјавила пејачката на работ на солзи.

фото Инстаграм/Луна Џогани

Анабела вели дека заборава на се кога е со внуката Миа, а вели дека му е благодарна на Бога за привилегијата да биде баба.

фото Инстаграм/Луна Џогани

-Се радувам на секој повик кога ќе го видам тоа мало лице на телефонот, во мене има вулкан од љубов. Кога сум со неа, ништо друго не ме интересира, не се ни јавувам на телефон, не сакам да губам време. Благодарна сум на Бога и уживам во секоја секунда среќа и привилегија. Полесно е да се биде баба отколку мајка. Ништо не ми е тешко, нема таков страв. Поинаку е, зрелоста си го прави своето – истакна Анабела.

фото Инстаграм/Луна Џогани

– На Луна и оди одлично, се едуцира преку медиумите, книгите, ме прашува мене, но на крајот најдобро го познава своето дете.

фото Инстаграм/Луна Џогани
Фото Инстаграм/Луна Џогани
Фото Инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close