Кафе муабет

Новата фотографија од зетот на Жељко Митровиќ ја шокираше Србија- можно ли е некој вака да се облече! (Фото)

Велат дека нема вкус...

Новата фотографија од зетот на Жељко и Милица Митровиќ, вереникот на нивната постара наследничка Кристина, Украинeцот Илија, стана вирална на Твитер – а корисниците на оваа социјална мрежа ја опишуваат како „бизарна“.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

На фотографијата Илија позира во веројатно страшно скапа модна комбинација – патем речено, тој е најмладиот милијардер на светот – но, како што пишуваат твитерџиите, нема вкус и се што носи е кич.

фото твитер

Неговите сандали, но и прстите на нозете привлекуваат големо внимание.

фото твитер

Оваа модна комбинација многумина ги потсети на пижами, а поради завитканите, односно подигнатите панталони изгледа како да носи пелени.

фото твитер

Коментарите се разновидни, а некои од нив се особено духовити.

фото твитер

Бизнисменот Илија, кој минатата година ја запроси Кристина, е наследник на семејна компанија која произведува ураниум, па често се слуша дека тој е всушност наследник на кралот на ураниумот.

фото твитер

Познавачите на младиот пар велат дека семејството на Илија е едно од најуспешните во светот кога е во прашање ураниумот.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Идниот зет на Жељко Митровиќ има сопствен бизнис, кој го води во Лондон, каде што живее, но и во Обединетите Арапски Емирати.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Има сопствен приватен авион, обезбедување, возачи, како и голем број скапи автомобили кои ги менува речиси секојдневно.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Тој и Кристина се запознале за време на нивното школување во Англија, а Илија бил еден од најдобрите студенти, а се истакнува затоа што знае многу странски јазици.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Кога се дозна дека натпросечно богатиот Илија го освоил срцето на наследничката на Жељко, Кристина, во јавноста почнаа шпекулациите.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Сите се интересираа како можела да го запознае Илија, кога се знае дека милијардерите се движат во тесен круг на луѓе, а некои се интересираа како дошол до пари на толку млада возраст што не може да ги потроши во два живота, ниту тој, ниту неговите идни правнуци.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Неговото име е многу познато и ценето во светот на бизнисот, но очигледно е дека Илија знае чесно да ужива во парите што ги заработува.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Летовите со приватен авион, кои чинат над 300 евра, скапите подароци со кои секојдневно ја опсипува саканата, зборуваат во прилог на тоа дека е многу галантен. За нештедењето сведочат и бројните фотографии од луксузни патувања, кои ги објавува на социјалните мрежи.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Ќерката на Жељко, Илија, го запознала за време на неговото школување во Англија, каде заедно студирале на најпрестижниот универзитет, а освен Кристина, која ја држи како капка вода на дланка, за срце му прираснале и нејзините родители. Тој е фасциниран од Милица и Жељко и не крие дека му се допаѓаат сите идеи на неговиот иден дедо.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Со Кристина редовно доаѓа во Белград и присуствува на семејните веселби.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

„Украинецот го обожава Жељко и одлично е упатен во секој негов проект. Го поддржува во неговите потфати, а и со идната баба Милица се согласува одлично“, истакна неодамна за српскиот Курир извор близок до парот.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close