Кафе муабет

НИШТО ОД МИЛИОНИТЕ: Бизнисот се уште не ни процветал- Вики Миљковиќ открива како иде продажбата на станови…

Се уште немаат голема заработка...

Пејачката Вики Миљковиќ која во моментот имаме можност да ја гледаме и како дел од жирито на “Ѕвездите на Гранд”, за српскиот медиум Република одговори неколку кратки прашања.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Имено таа беше затечена на аеродром па истакна дека не е од оние личности кои даваат изјави на вакви места.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

– Да ви кажам искрено, избегнувам да давам изјави на аеродром, но незгодно ми е да ве одбијам, бидејќи гледам дека сте тука! Беше прекрасно да се настапам, јас и Ташко си поминавме прекрасно, фантастична енергија, луѓето ги сакаат песните од деведесетите, за среќа, тогаш имав хитови, на кои сега сите играат.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

На прашањето која песна и донесе најголем бакшиш таа одговори дека кога е на сцена не обрнува внимание на тоа но знае дека многу нејзини колеги кои ги пеат нејзините песни добиваат голем бакшиш на нив.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Вели дека има неколку скапи песни…

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

-Има многу скапи балади, „Имам лоша среќа“, „Туго моја“- вели Вики за Republika.rs и додава:

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

– Ташко вчера го прослави роденденот на сцената, не очекуваше да кажам, му честитав точно на полноќ, цела сала му аплаудираше, реков дека заедно со публиката плачеме, жалиме и се радуваме, што е нешто што најмногу го сакам, да ги расположам.

Како напредува вашиот бизнис?

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

– Продажбата на станови, недвижен имот оди фантастично. Среќна сум што имаме такво нешто во Србија, сега многу луѓе од Шведска и Швајцарија сакаат да купат стан, тоа е фантастичен проект. Секој бизнис е профитабилен, само прашање е колку ќе му се дадете, сепак се уште не е нешто многу профитабилно, но јас и Ташко имаме среќа да го работиме тоа што го сакаме, навистина е голема среќа.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

За потсетување, пред неколку дена во јавноста излезе веста дека Вики Миљковиќ го прошири својот бизнис со недвижнини на светскиот пазар.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Познавачите на бизнисот на оваа естрадна двојка велат дека за помалку од една година заработиле околу три милиони евра, од недвижен имот.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Освен што продава станови на ексклузивни локации во Белград, Вики веќе неколку месеци работи и во САД, Карибите и Дубаи. Но, Миљковиќ не продава само луксузни станови, туку и вили, а тоа е посочено на веб-страницата на нејзината компанија.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ
фото инстаграм/Вики Миљковиќ
фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Чикаго, Лас Вегас и Лос Анџелес се првите градови во кои оние со длабок џеб можат да купат стан или куќа преку фирмата во сопственост на пејачката и нејзиниот сопруг Драган Ташковиќ Ташко. Вики, инаку, не е сопственик на сите тие имоти, како што многумина мислат, но има договор со нивните вистински сопственици за посредување во продажбата, па врз основа на тоа таа и Ташко земаат процент од околу три проценти, велат извори блиски до парот.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Луксузните апартмани и вили што ги нуди нејзината компанија се наоѓаат на ексклузивни локации низ Америка. Така, цената на стан од 69 квадрати во Лос Анџелес на Бродвеј изнесува дури 555.000 долари, што значи дека е потребно да се издвојат околу 8.000 долари за метар квадратен. Малку поголем стан од 84 метри квадратни чини 719.000 долари, додека најскапата недвижност е онаа на Оушн авенијата – за него треба да се издвојат 1.500.000 долари. Секако, сите придружни елементи се плаќаат посебно, па цената на паркинг место во Чикаго се проценува на 50.000 долари. Покрај учеството во посредување при продажбата, компанијата за недвижности на Виолета опремува со мебел и сите други детали по желба на купувачот, така што ова за неа е дополнителен вид на приход.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Вики еднаш изјави дека започнала бизнис во Дубаи, каде што има свои агенти. Според медиумите, таа потпишала договор за посредување во продажбата со сопственикот на два стана во највисоката зграда во светот Бурџ Калифа, па тие имоти ги нуди и нејзината компанија. Беше објавено и дека кумата на Виолета Цеца Ражнатовиќ е заинтересирана да купи трособен стан во емиратите и дека тоа ќе го направи преку Миљковиќ.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ
фото инстаграм/Вики Миљковиќ
фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close