Кафе муабет

Ништо не е како што изгледа: Откриена тајната на богатството на зетот на Жељко Митровиќ- еве од каде му се милијардите

Младиот бизнисмен наскоро ќе се жени со ќерката на сопственкот на Пинк телевизија...

Еден од најмладите и најпопуларни милијардери во светот, младиот Украинец Илија е зет на Жељко Митровиќ.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Кога се дозна дека натпросечно богатиот Илија го освоил срцето на наследничката на Жељко, Кристина, во јавноста почнаа шпекулациите.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Сите се интересираа како можела да го запознае Илија, кога се знае дека милијардерите се движат во тесен круг на луѓе, а некои се интересираа како дошол до пари на толку млада возраст што не може да ги потроши во два живота, ниту тој, ниту неговите идни правнуци.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Како што пишуваат тамошните медиуми, зетот на Жељко Митровиќ е наследник на семејната компанија која произведува ураниум, а тој е еден од најуспешните во тоа. Бидејќи бил образован и вреден, тој започнал сопствен бизнис во Лондон и Обединетите Арапски Емирати. Неговото име е многу познато и ценето во светот на бизнисот, но очигледно е дека Илија знае чесно да ужива во парите што ги заработува.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Летовите со приватен авион,  кои чинат над 300 евра, скапите подароци со кои секојдневно ја опсипува  саканата, зборуваат во прилог на тоа дека е многу галантен. За нештедењето сведочат и бројните фотографии од луксузни патувања, кои ги објавува на социјалните мрежи.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Ќерката на Жељко, Илија, го запознала за време на неговото школување во Англија, каде заедно студирале на најпрестижниот универзитет, а освен Кристина, која ја држи како капка вода на дланка, за срце му прираснале и нејзините родители. Тој е фасциниран од Милица и Жељко и не крие дека му се допаѓаат сите идеи на неговиот иден дедо.

фото инстаграм/Милица Митровиќ

Со Кристина редовно доаѓа во Белград и присуствува на семејните веселби.

фото инстаграм/Милица Митровиќ

Од фотографиите на Кристина можеме да видиме дека уживаат во неверојатен раскош, па многумина се прашуваат од каде му се парите на младото момче.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Оние што го познаваат младиот пар велат дека семејството на Илија е едно од најуспешните во трговија со ураниум, а покрај семејниот бизнис, Илија има и сопствен, кој што го води во Лондон и Обединетите Арапски Емирати.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Како што пишуваат медиумите, Илија во Обединетите Емирати има недвижнина во квартот каде живеат припадниците на светскиот џет-сет.

 

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

„Украинецот го обожава Жељко и одлично е упатен во секој негов проект. Го поддржува во неговите потфати, а и со идната баба Милица се согласува одлично“, вели за српскиот Курир извор близок до парот.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ
Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ
Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ
Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ
Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ
Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ
Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close