Дом и семејство

„НИТУ ЕДНА ХАРТИЈА НЕ МОЖЕ ДА ТЕ НАТЕРА ДА САКАШ НЕКОГО!“ Сале Тропико си ја отвори душата за РАЗВОДОТ со Јована Пајиќ

Се уште верува во брак...

Кон крајот на минатата година во медиумите одекна веста дека пејачката Јована Пајиќ и пејачот Александар Цветковиќ, попознат како Сале Тропико, се разведуваат по десет години брак.

фото инстаграм/Сале Тропико

Сале Тропико сега за прв пат реши да проговори за врската со Јована. Тој за Србија Данас откри дали се смирил со пејачката и што го научила разделбата од неа:

фото инстаграм/Сале Тропико

– Заминувањето од гимназијата те учи на се. А кога одиш во основно и се разделуваш со другарите, тогаш нешто ти фали. Потоа можете да се свртите кон минатото и да се истражите себеси и да признаете каде сте погрешиле за нешто и каде сте биле во право. Кога луѓето се разделуваат, секој добива време да може да размислува и да види како што е, да може да продолжи понатаму – изјави Сале, а потоа призна дали се уште верува во бракот како институција и дали хартијата му дава значење:

фото инстаграм/Сале Тропико

– Тоа не значи ништо. Луѓето или се сакаат или не се сакаат, ниту една хартија не може да те натера да сакаш некого. Верувам во Господ и во црковна венчавка и љубов пред Бога – изјави Сале за Србија Данас.

фото инстаграм/Сале Тропико

Парот истакна дека спогодбено раскинале и дека останале во добри односи, најмногу поради воспитувањето на нивните две ќерки Хелена и Џина.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

– Точно е дека јас и Саша донесовме одлука да го прекинеме нашиот брак. Ќе останеме пријатели и ќе бидеме, како и досега, посветени на заедничкото одгледување на децата. Разводот е во тек и поради мирното воспитување на нашите девојчиња барам медиумите да ни ја овозможат потребната приватност – изјави тогаш Пајиќ.

фото инстаграм/Сале Тропико

Фановите разочарани од ваквата одлука се надеваа дека сепак не е конечна, и дека ќе има помирување.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Парот, за кој се веруваше дека е хармоничен и дека ништо не може да им го наруши мирот, по 10 години брак решија да се разведат, а пејачката дури и се исели од семејниот стан со ќерките Хелена и Џина, со што ја згасна и последната надеж за помирување.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Оттогаш само еднаш се видени заедно во јавност, кога девојчињата го славеа роденденот, а неодамна одлучија да поминат заеднички викенд, како семејство.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Јована и Сале побегнале од градската гужва со ќерките во село, а се фрлиле и за работа и извршувале земјоделски активности.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Така пејачот седна зад воланот на тракторот, возејќи го остатокот од семејството во приколката, додека Јована го грабнала сеното каде што покажала колку е силна.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Двајцата цело време беа насмеани, што сведочи за тоа дека денот го поминале во добро расположение.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Дали поранешната двојка сепак решила да ги закопа воените секири и да се смират и покрај сите несогласувања останува да видиме.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close