MAMA

Никол на 23 години имаше 317 килограми: Сега ослабе многу и се омажи, еве како изгледа

Никол Луис од Охајо бараше утеха во храната уште од дете

Никол Луис од Охајо бараше утеха во храната уште од дете.

Поради тешко детство и чести преселувања, таа никогаш не можеше да се дружи, па постојано јадеше за да се утеши. Кога наполни 23 години, веќе тежеше неверојатни 317 килограми.

– Се сеќавам дека како дете, само храната ми носеше утеха. Јас пораснав со двајца родители зависници од дrога и постојано се движевме. Мама и јас никогаш не се сложувавме, таа секогаш беше лута и тогаш бегав во гаражата на татко ми, каде што тој тајно ми даваше закуски и слатки – рече еднаш Никол.

Во еден момент, ситуацијата излезе од контрола, така што Никол веќе не можеше да функционира нормално. Таа беше толку дебела што не можеше да се смести во кадата, па мораа да ја капат во дворот.

Потоа побарала помош од експерти. По опеrацијата на желудникот и промената на животниот стил, таа успеа да изгуби 73 килограми. Сепак, веднаш штом ја напушти програмата, килограмите полека почнаа да се враќаат.Потоа, во 2018 година, таа направи значителен напредок и реши да го направи тоа. Првпат по четири години се обиде да најде работа.Во меѓувреме се омажи и роди две деца.

– Држете ги прстите прекрстени, одам на интервју за работа во вторник. Време е да се вратам во мојот живот, да работам, да завршам училиште и истовремено да бидам добра мајка – напишала таа година Никол на својот Фејсбук профил.

Таа редовно се рекламира на Фејсбук, но предизвикува и бројни полемики затоа што одбива да прикажува слики од целото тело, па обожавателите веруваат дека таа се вратила на својата стара тежина.

Патем, Никол остана запаметен низ целиот свет по сцените на туширање на тремот, бидејќи не може да се смести во бањата. Таа неодамна зборуваше за тоа како настанала таа сцена.

– Продуцентите секогаш ја покажуваат, меѓу другото, сцената за капење на кандидатите во секоја емисија. Меѓутоа, кога дојдоа кај мене, им реков дека не можам физички да застанам во бањата и да се бањам на тремот. Ми рекоа дека дефинитивно мора да го снимат, бидејќи тоа е концептот на шоуто, тие го прикажуваат секој дел од секојдневието на кандидатот.

Беше многу понижувачко за мене, но во секој случај се согласив. Имав две опции – да одбијам и да останам без помош или да стиснам заби и да се обидам да го свртам животот со нивна помош – рече таа.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close