Кафе муабет

Никогаш нема да се омажам: Познатата пејачка со шокантна изјава – не верува во љубов!

Таа не крие дека епитетот на најсексапилната пејачка од помладата генерација и годи...

Младата пејачка Едита Арадиновиќ го привлекува вниманието на јавноста не само со својот изглед туку и со феноменалниот вокал.

Фото Инстаграм/ Еdita Radinovic

Иако е искрена за фактот дека се уште не е подготвена да се предаде на некого до крајот на животот, таа не крие дека бара искрена и вистинска љубов.

Фото Инстаграм/ Еdita Radinovic
Фото Инстаграм/ Еdita Radinovic
Фото Инстаграм/ Еdita Radinovic

Едита откри дали некогаш била изневерена во емотивна врска и дали некогаш ќе прости изневерување.

– Веројатно јас би, тоа зависи од околностите и љубовта кон партнерот, но се грижам тоа да не се случи. Затоа мислам дека никогаш нема да се омажам! Се уште не сум сретнала човек кој ќе ми ја врати вербата во љубовта без да изневерува – искрена е пејачката која не сакаше да детализира дали тоа значи дека нејзината сегашна врска, со маж кој го криеше од јавноста долго време завршила.

Фото Инстаграм/ Еdita Radinovic
Фото Инстаграм/ Еdita Radinovic
Фото Инстаграм/ Еdita Radinovic

На социјалните мрежи, Едита често добиваше комплименти на сметка на нејзиниот изглед. Пејачката се посвети на здрав начин на живот, и редовно вежба и се грижи за исхраната. Таа не крие дека епитетот на најсексапилната пејачка од помладата генерација и годи.

Фото Инстаграм/ Еdita Radinovic

– И јас исто така почнав да се доживувам на тој начин, и колку стареам, толку подобро се справувам со говорот на телото, ми се допаѓа оваа кожа во која сум и мило ми е ако и другите ме доживуваат така – рече пејачката.

Фото Инстаграм/ Еdita Radinovic
Фото Инстаграм/ Еdita Radinovic
Фото Инстаграм/ Еdita Radinovic
Фото Инстаграм/ Еdita Radinovic

Инаку Едита е сестра на познатата пејачка Инди која неодамна откри дека всушност нејзината сестра и е најголема поддршка.

Фото Инстаграм/Инди
Фото Инстаграм/Инди

Инди исто како и Едита пред звесно време истакна дека се уште не ја пронашла својата встинска љубов но и посочи дека најверојатно нема да се мажи во Србија.

Фото Инстаграм/Инди
Фото Инстаграм/Инди

– Пријателите, колегите и мојата публика прво ми беа голема поддршка, а сега, кога најлошото помина, не фалат дека убаво изгледам и дека многу сум ослобаел, но не чека уште. Ми се додворуваат многу мажи, но идеално момче за мене не е од Србија. Не велам дека нашите момчиња не се убави, но сето тоа веќе го поминав и знам дека мојот идеален маж нема да биде од нашата земја, откри Инди.

Фото Инстаграм/Инди
Фото Инстаграм/Инди

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close